Knihy pro děti a mládež – báječné dárky

Knihy pro děti a mládež – báječné dárky
Foto: Freepik

Novinky z nakladatelství Pikola

Také si nedovedete představit, že byste dětem dávali něco jiného než knihy? Máte rádi ty milé chvíle, kdy čtete dětem nebo vnoučátkům? Nebo dokonce máte doma nadšeného malého čtenáře? V tom případě jsme pro vás připravili pár tipů na krásné dárky, které vám určitě pomohou s výběrem.

Jolka Krásná: Belinda a tajemný výlet
Foto: se svolením nakladatelství Pikola

Belinda, žijící ve střídavé péči, touží po jednom stálém domově. Její nespokojenost se má brzy rozptýlit na výletě, tak trochu zvláštním a tajemným, na který ji její maminka Jasmína po důkladném rozvažování nakonec vezme. Vypraví se spolu do světa, kde život plyne v poklidu, nerušen záplavou zpráv z televize a internetu ani mobilních telefonů. Nejsou potřeba. Lidé tu žijí spokojeně v souladu s nádhernou přírodou a danými pravidly. Má to však jeden háček. Kdo se rozhodne odtud odejít, už nikdy nebude mít možnost se sem vrátit. V tom spočívá velká zkouška pro maminku i její dcerku Belindu. Když tuto podmínku Jasmína poruší, je za to tvrdě potrestána.

Belinda se svými novými přáteli se pokouší maminku zachránit a zmařit sílu kouzla, použitého někým proti ní. Podaří se jim společnými silami zvítězit? Kniha s nádhernými ilustracemi Evy Chupíkové je určena čtenářům od devíti let.

Ladislav Špaček: Dědečku, vyprávěj o Vánocích
Foto: se svolením nakladatelství Pikola

Ladislav Špaček napsal pro děti a mládež již několik knížek pod názvem Dědečku, vyprávěj… Tato je zaměřena na kouzelný čas Vánoc. Viktorka spolu s vlídným dědečkem prožívá sváteční adventní dobu. Poznává tajemné legendy, zajímá ji, proč jsou vánoční oslavy, jaké se k nim pojí zvyky a co znamenají dávné i dosud zachovávané tradice. Stejně jako všechny děti je okouzlená ozdobeným, zářícím stromkem a těší se na dárky.

Dědeček jí vypráví o symbolech svátků, adventním věnci, pečení cukroví, připomíná, co nesmí chybět při štědrovečerní večeři, a vysvětluje, co znamená vidět zlaté prasátko či spatřit na nebi první hvězdu. Vánoční čas, kdy jsou si všichni blíž a s otevřeným srdcem prožívají krásné svátky s láskou k lidem i zvířátkům, prožívá Viktorka díky dědečkovu vyprávění mnohem intenzivněji.

Knížka vychází rovněž v audionahrávce.

Sam Thompson: Vlčí jazyk
Foto: se svolením nakladatelství Pikola

Čtenářům od devíti let se bude líbit dobrodružná kniha s napínavým příběhem. Věčné nepřátelství mezi vlky a liškami jako by nemělo konce. Nikdo není schopen je udobřit, vysvětlit nesmyslnost vzájemné nenávisti. Snad by je mohl utišit ten, kdo jim rozumí a dokáže zvolit správnou řeč, která by v nich probudila ochotu žít spolu v míru.

Silas je kluk jako ostatní, jen má trochu problémy s mluvením a ve škole se mu kvůli tomu posmívají. Raději by žil v tichosti jako zvířata v přírodě a často o tom sní. Když potká zraněného vlka, jemuž ochotně pomůže, poznává dosud neznámý, utajený lesní kraj, v němž lišky vládnou podrobeným vlkům. Chlapec poznává, jakou moc mají dobře zvolená slova. Snad se mu podaří nalézt je i v sobě a pomoci svým vlčím přátelům.

Anne Suessová: Co se děje na statku
Foto: se svolením nakladatelství Pikola

Velkou radost přinese dětem od dvou let krásné leporelo plné barevných obrázků, jež si mohou s rodiči nebo prarodiči se zájmem prohlížet. Odhalí jim zajímavý život na statku. Seznámí je se sedlákem Jindřichem, který má plné ruce práce se sklízením brambor, s pomocníky sklízejícími slámu do stodoly a dalšími, kteří zde pracují.

Děti poznají domácí a chovná zvířata, koně, slepice, husy, osla, prasátka, kachny s mláďaty, krávy, ovce s beranem, kozu. Uvidí pěstování některých druhů zeleniny, stromy a jejich plody apod. Budou se jim líbit obrázky dětí, které si vesele hrají u potoka, stejně jako obrázky zobrazující různorodou práci na statku, včetně péče o zvířata a úrodu. Když je hotovo, je ta pravá chvíle na společná setkání a oslavy při muzice a dobrém jídle.

Tereza Přibilíková: Nevšedníci
Foto: se svolením nakladatelství Pikola

Čerstvá novinka nakladatelství Pikola s názvem Nevšedníci seznamuje s nevšedními životy slavných českých vynálezců. Ne vždy byla jejich cesta za vysněným cílem jednoduchá, museli překonávat nejednu překážku i mnohá příkoří a nepochopení okolí. Jejich novátorské způsoby nebyly vždy hned pochopeny a přijímány, přesto tito obdivuhodní lidé dokázali svými objevy obohatit nejen vědecký svět, ale všechny, jimž jsou ku prospěchu.

Autorka seznamuje v přitažlivé formě komiksu osudy geniálních vynálezců. Představuje hloubavého učitele a vědce Jakuba Hrona, vzdělaného v několika oborech, jehož láskou byl český jazyk, v němž se snažil upravovat slova a zavádět nově vymyšlená. Další osobností je inženýr a literát Václav Kadeřávek, konstruktér „českého samoletu“, a také je v knize popsán neobyčejný život Josefa Vaňka, proslaveného mnoha převratnými vynálezy, včetně patentovaných výčepních pultů s tlakovým mytím sklenic.

Zdroj: redakce – Dana Vondrášková, Pikola.cz

Další články z této rubriky

Barbora Bernátová: Špínagutentor-overlay

Barbora Bernátová: Špína

Krimi ze Slovenska od talentované autorky Barbory Bernátové se tentokrát točí kolem pátrání po pachateli záhadné vraždy učitele košického gymnázia.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*