František Niedl: Návrat mistra

František Niedl: Návrat mistra
Foto: Pixabay

Historický román z doby vlády Václava IV. S dalšími příběhy platnéře Lukáše. Tentokrát zve autor čtenáře nejen do slunné Itálie, ale také do Českého království.

František Niedl: Návrat mistra
Foto: Pixabay

Lukáš je už známým a váženým platnéřským mistrem. Není mu však souzeno věnovat se řemeslu a dílně. Je zatažen do intrik Milánské šlechty. Pán Milána Gian Galeazzo Visconti chce využít Lukáše k získání vévodského titulu a pro přeměnu Lombardie na vévodství. Potřebuje poslat Lukáše do Čech.

Na cestu se Lukáš vydává hlavně proto, že jsou v ohrožení jeho blízcí – rodina, kterou si konečně v Itálii vytvořil. Pánovo přání je jasné: získat pro plány Giana Galeazza Viscontiho krále a římského císaře Václava IV.

Intriky a boj o moc dostanou opět našeho hlavního hrdinu až na hranici života a smrti. Přes všechnu snahu se vše komplikuje, obzvlášť když se připomenou stíny minulosti. Bude mít poslání Lukáše vítězný konec?

Napínavý příběh mne opět vtáhnul do svých sítí. Rozuzlení na konci knihy mi přineslo jisté rozčarování z toho, že příběh končí. Každý milovník historických románů určitě ocení výbornou dějovou linku a znalost prostředí, do kterého je příběh zasazen.

Zdroj: redakce – Zdena Mášová, mobaknihy.cz

Další články z této rubriky

Jitka Suchá: Cvičení paměti na celý rokgutentor-overlay

Jitka Suchá: Cvičení paměti na celý rok

Jitka Suchá (nar. 1973) využívá odborných metod k procvičování paměti pacientů trpících Alzheimerovou nemocí. Široké veřejnosti bez ohledu na věk…

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*