Laura Dave: Jeho poslední slova

Laura Dave: Jeho poslední slova
Foto: Pixabay

Oceňovaná americká spisovatelka Laura Dave (nar. 1977) napsala několik poutavých tajemných románů, jejichž děj mívá nečekané vyústění, stejně jako v případě knihy Jeho poslední slova, jíž se prodalo přes dva milionů výtisků a jako světový bestseller se umístila na prvním místě v New York Times.

Laura Dave: Jeho poslední slova
Foto: se souhlasem Euromedia Group

Napínavý psychologický příběh rodinného dramatu je napsán velice čtivě, čtenáře okamžitě vtáhne do děje. Umělecká řezbářka Hannah se seznámila se sympatickým ovdovělým Owenem Michaelsem, když jí bylo třicet osm let. Po sňatku se přestěhovala k němu na hausbót, kde žili spolu a s jeho šestnáctiletou dcerou Bailey. Jejich vztah je silný, oba ví, že našli toho pravého partnera pro život. Hannah se chce s Bailey sžít, ale není to jednoduché. Dcera si po smrti matky vytvořila pevné citové pouto s otcem, který by pro ni udělal cokoliv na světě. Dává jeho nové ženě najevo nelibost, že mezi ně vstoupila.

Jednoho dne zcela nečekaně dostane Hannah krátkou zprávu „Ochraň ji“, kterou jí Owen zprostředkovaně poslal. Marně Owenovi volá a čeká, že se vrátí domů. Ještě netuší, jak jim tato okolnost změní život. Brzy se objeví v médiích zprávy, že Owenův šéf, majitel technologické společnosti, je zatčen. Do vyšetřování se zapojuje policie i FBI. Hannah se snaží dát si dohromady souvislosti, proč její muž zmizel, vybavují se jí některé situace z dřívější doby, kdy někdy nastínil něco, čemu tehdy docela neporozuměla, ale nyní nabývá určitých obrysů, jež nevěstí nic dobrého. Musí odhalit, co dosud nevěděla.

Při vyšetřování ji šokuje vyjádření komisaře: „Owen není tím, za koho ho máte.“ Přesto si je jistá, že by se ničeho špatného nedopustil. Musí splnit jeho prosbu a ochránit Bailey, i když zatím neví, od čeho ani od koho. Postupně přichází na to, že její manžel zcela vymazal stopy své minulosti, již halí tajemství, které jí neprozradil. Uvědomuje si, že „utíká před něčím, z čeho má hrůzu. Celý život před tím prchá.“ Na její lásce k němu to ale nic nemění. „Když někoho milujeme, vyrovnáváme se s tím. V dobrém i zlém. Je to závazek, který musíme neustále obnovovat, abychom si tu lásku uchovali. Neodvracíme se od někoho jen kvůli části jeho osobnosti, kterou nechceme vidět. Bez ohledu na to, jak dlouho to bude trvat, pokud jsme dost silní, přijmeme ho. Nedopustíme, aby to, co je na tom člověku špatné, zastínilo to dobré v něm.”

Bailey, s tím tajemstvím spojená, musí být od jeho důsledků chráněna, o to Owen usiloval. Bailey se nyní snaží vybavit si některé vzpomínky z té doby, aby spolu s Hannah z vyvstalých útržků minulosti poskládaly obraz, jenž jim pomůže odhalit pravdu. Přitom se sbližují a Bailey začíná Hannah důvěřovat. Mají teď jen jedna druhou a při společném pátrání musí být velice opatrné, jde jim o život. Závěr vzrušujícího psychologického příběhu je stejně nečekaný jako jeho začátek. Otevírá před donedávna spokojenou a soudržnou rodinou zcela jinou budoucnost.

Zdroj: redakce – Dana Vondrášková, euromedia.cz

Další články z této rubriky

Anu Paavola: Ájurvédská detoxikacegutentor-overlay

Anu Paavola: Ájurvédská detoxikace

Účinná detoxikace pomocí ájurvédy dokáže naše tělo šetrně pročistit a zbavit toxinů. Kniha Anu Paavoly k tomu nabízí způsoby, jichž…
Lisa Levitt Gainsley: Kniha o lymfěgutentor-overlay

Lisa Levitt Gainsley: Kniha o lymfě

Lisa Levitt Gainsley z Los Angeles je odbornou lymfoterapeutkou s pětadvacetiletou praxí. Propaguje na základě ověřených vědeckých metod blahodárné účinky…
Katie Gayle: Vražda v anglické zahraděgutentor-overlay

Katie Gayle: Vražda v anglické zahradě

První „záhada“ se skrývá hned pod autorským jménem Katie Gayle, jež ve skutečnosti představuje dvojici nejprodávanějších jihoafrických spisovatelek – Kate…

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*