„Baboletní“ výlety – tipy na zajímavé akce, dokud je pěkné počasí

„Baboletní“ výlety – 5 tipů na zajímavé akce, dokud je pěkné počasí
Foto: Justýna Malásková

Podzim už o sobě dává vědět, pořád je ale dost pěkné počasí na to vyrazit na výlet. Co by vám určitě nemělo před nástupem zimy utéct?

Zámek Konopiště a obora s lesní zvěří

Konopiště je nedaleko Prahy, ale dost daleko na to, abyste si užili příjemný celodenní výlet. Přilehlý park patří k nejkrásnějším krajinářským parkům u nás, najdete v něm velký rybník, růžovou zahradu se skleníkem i oboru s lesní zvěří. Na teplý „baboletní“ den je tento výlet jak dělaný. A kdyby náhodou začalo pršet, zajděte si prohlédnout zámek zevnitř.

Vyhlídka Máj s fascinujícím pohledem na Vltavu

Nad bývalými Svatojánskými proudy, nedaleko obce Teletín, najdete vyhlídku Máj, ze které se otevírá fascinující pohled na Vltavu. Řeka tu protéká skalnatým kaňonem, stáčí se do podkovy a nabízí neopakovatelnou scenérii za každého počasí. K vyhlídce se dostanete po žluté turistické stezce z autobusové zastávky Teletín, vzdálené cca 1,2 km.

Průhonický park

I když je rozlehlý park, pyšnící se značkou UNESCO, nejkrásnější na jaře, kdy tu všechno kvete, své kouzlo má po celý rok. V době babího léta rostliny hýří podzimními barvami, obdivovat můžete ale také zákoutí s vodními prvky a řadu neotřelých rostlin.

Spirálová rozhledna v Kobylí na Kobylím vrchu

Česká republika je unikátní co do počtu a oblíbenosti rozhleden. Pohled na krásy naší země je prostě z výšky impozantní, a proto vznikají stále nové rozhledny. Jednou z nejnovějších je ta spirálová na Kobylím vrchu na Břeclavsku. Postavena byla v roce 2018, je unikátní nejen svým tvarem, ale také možností jejího využití vozíčkáři. Z výšky 7,5 metru uvidíte okolní Pálavu a při dobrém počasí i rakouské Alpy.

Zdroj: redakce – Petra Matějková (autorské dílo)

Další články z této rubriky

Tajemná Indonésiegutentor-overlay

Tajemná Indonésie

Svého druhu nejobsáhlejší a největší výstava zavede návštěvníky do tajemných míst Indonésie v jihovýchodní Asii a Oceánii, kde lidé izolovaných…

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*