České pohádky

České pohádky
Foto: Pixabay

Podle textů Karla Jaromíra Erbena a Boženy Němcové

Díky bakalářské práci výtvarnice Anny-Marie Kohutové na téma Ilustrovaná kniha České pohádky se můžeme těšit z její realizace s nádhernými obrázky, doprovázejícími vybrané klasické pohádky Karla Jaromíra Erbena a Boženy Němcové.

České pohádky
Foto: se svolením nakladatelství Euromedia Group, a. s.

České pohádky ilustrované mladou talentovanou výtvarnicí Annou-Marií Kohutovou jsou určeny čtenářům od šesti let, a při společném čtení potěší i jejich rodiče či prarodiče. Původní text byl místy s citem upraven, aby více odpovídal současnému pojetí spisovné češtiny, bylo v něm však pro autentičnost zachováno několik slovních obratů a výrazů v dnešní době běžně nepoužívaných. 

Známé a oblíbené pohádky patří do zlatého fondu naší literatury. S úchvatnými obrázky Anny-Marie Kohutové podmaní každého bez rozdílu věku. Nadaná a oceňovaná ilustrátorka jimi obohatila každou stránku v knize, mnohé vynikají na celé stránce nebo jsou dvoustránkové. 

Tajemnou zimní krajinou se spolu s Maruškou vydáme zasněženým lesem, kam ji vyhnala macecha, aby nevlastní sestře přinesla jahody, na něž zrovna dostala chuť. Když došla na místo, kde sedělo kolem ohně dvanáct mužů, představujících dvanáct měsíců, pozdravil ji Leden, který se v tu dobu ujal vlády. Tak začíná pohádka O dvanácti měsíčkách

Další pod názvem Sedmero krkavců je o statečné, milující dívce, která se vydá zachránit své bratry, aby je zbavila prokletí. Je zde i příběh O dvanáctihlavém drakovi, v němž vystupuje mladý myslivec, jemuž nechybí odvaha k dobrodružstvím, jež ho čekají na cestách světem, než dorazí do smutného království, kde svou neohroženou chrabrosti zachrání princeznu ze zajetí krutého draka.

České lidové pohádky 3

České lidové pohádky 3

Samostatný vědecký pracovník PhDr. Jaroslav Otčenášek, Ph.D. (nar. 1974) z Oddělení pro výzkum kulturního dědictví…

Následují slavné pohádky O hloupém Peciválovi, Dlouhý, Široký a Bystrozraký či Hrnečku vař! od Karla Jaromíra Erbena. Spisovatelka Božena Němcová je autorkou poetického příběhu O labuti, do jejíž podoby byl zaklet princ svojí macechou, zlou královnou. Může ho vysvobodit pouze dívka, jež si ho jako labuť zamiluje. Jen taková síla lásky a oběti mu opět navrátí lidskou podobu.

Nechejte se okouzlit klenoty českých národních pohádek i jejich novými unikátními ilustracemi, jež je doprovázejí.

Zdroj: redakce – Dana Vondrášková (autorské dílo), euromedia.cz

Další články z této rubriky

Couchsurfing v Saúdské Arábiigutentor-overlay

Couchsurfing v Saúdské Arábii

Známý německý novinář Stephan Orth (nar. 1979) na cestách využívá CouchSurfing, internetovou službu bezplatného ubytování. Poznává nejen život, kulturu a…
České pohádkygutentor-overlay

České pohádky

Díky bakalářské práci výtvarnice Anny-Marie Kohutové na téma Ilustrovaná kniha České pohádky se můžeme těšit z její realizace s nádhernými…
Boo Walker: Španělský úsvitgutentor-overlay

Boo Walker: Španělský úsvit

Sympatický spisovatel z Jižní Karolíny Boo Walker (nar. 1979) promítl i některé osobní zkušenosti do čtivé novely Španělský úsvit.
Dale Carnegie: Jak získávat přátele a působit na lidigutentor-overlay

Jak získávat přátele a působit na lidi

Odkaz Dale Carnegieho (1888-1955), slavného amerického motivačního spisovatele, psychologa, lektora a řečníka, budí stále velký zájem. Jeho průlomové knihy, zaměřené…

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*