Dědečkové a babičky v akci: 5 filmů o nejlepších prarodičích

Babička s dospělou vnučkou.
Foto: Freepik – gpointstudio.

Jaké jsou nejlepší filmové postavy dědečků a babiček? Ty, jejichž vnoučaty bychom sami chtěli být!

Královna Genovie (film Deník princezny)

Herečka: Julie Andrews (66)

Představte si Mary Poppins v čele evropské monarchie – to je Její Veličenstvo Clarissa Renaldi, královna fiktivní země Genovia. Po smrti svého syna hledá jediného následníka trůnu a najde ho – v osobě obyčejné školačky jménem Mia. Navzdory skutečnosti, že je film považován za odrazový můstek pro Anne Hathaway, buďme upřímní: hlavní hvězdou je Julie Andrews, která hrála její babičku. Mimochodem, konkurz na tuto roli dělalo půl tuctu hereček: Helen Mirren, Susan Sarandon, a dokonce i Sophie Loren. A byla to Julie Andrews, kdo dostal nápad vložit do zápletky náznak románku mezi její hrdinkou a komorníkem Josephem, kterého ztvárnil Hector Elizondo. Opravdu není příliš pozdě se zamilovat v každém věku.

Embed from Getty Images

Edwin Hoover (film Malá Miss Sunshine)

Herec: Alan Arkin (72)

Patriarcha pestré rodiny Hooverů byl vykázán z domova s ​​pečovatelskou službou pro svou špatnou náladu a závislost na nelegálních drogách (ve skutečnosti Alan Arkin na scéně užíval pouze vitamin B). Každý má temnou minulost, to však vůbec nevyvrací skutečnost, že „děda Hoover“ zbožňuje svou malou vnučku a jejich spojení ve filmu je k nezaplacení. Je to on, kdo mladou Olive inspiruje k účasti v soutěži krásy – i když se zdá, že dítě nemá vůbec žádnou šanci. Devítiletá Abigail Breslin, která hrála Olive, i samotný Arkin byli nominováni na Oscara; Arkin nakonec sošku získal.

Embed from Getty Images

Babička Annie (film Návrh)

Herečka: Betty White (87)

Navzdory skutečnosti, že sama Betty White nemá vlastní vnoučata, je zasloužilou babičkou Hollywoodu. Z jejích mnoha rolí bychom vyzdvihli babičku Annie z The Proposal – právě k jejím 90. narozeninám se celá rodina včetně jejího milovaného vnuka Andrewa (Ryan Reynolds) a jeho šéfky Margaret (Sandra Bullock) shromažďuje v malém domku u jezera. Navzdory svému úctyhodnému věku babička Annie „vládne“ situaci v doslovném smyslu slova – a iniciuje svatbu hlavních postav, včetně toho, že se nevěsta vdá v 60 let starých šatech!

Embed from Getty Images

Rose Dawson (film Titanic)

Herečka: Gloria Stewart (87)

Žila úžasný život, o čemž svědčí fotografie na jejím stole. Žila ne pro jednoho, ale pro dva. Na památku svého milovaného Jacka Dawsona, který zemřel na Titanicu, si vzala jeho příjmení. Život skutečné Glorie Stewartové je také bohatý na události. Začala jako herečka v éře „zlatého Hollywoodu“, poté se zajímala o malbu, stala se slavnou umělkyní, po třicetileté přestávce se vrátila do kin ve věku 65 let a vybudovala svou kariéru znovu. Traduje se i legenda, že režisér James Cameron požádal Glorii, aby si část své role přečetla bez make-upu, a ona odvětila: „Pro vás to přečtu i nahá.“ Za svou velmi malou roli v Titanicu byla nominována na Oscara a časopis People ji ve stejném roce označil za jednu z nejatraktivnějších lidí na světě. Stejně jako Rose Dawson se Gloria Stewart dožila 100 let – a polovina Hollywoodu šla na její narozeniny.

Embed from Getty Images

Royal Tenenbaum (film Taková zvláštní rodinka)

Herec: Gene Hackman (71)

Byl to samozřejmě hrozný otec a neméně hrozný manžel, ale vše se s časem vyvíjí – po letech je to Royal Tenenbaum, kdo spojuje rodinu, když se pokouší vrátit ke své manželce Ethelině (Angelica Houston). Ano, používá k tomu hrubé vydírání, vymýšlí si neexistující nemoc, ale to je jediná věc, která ho napadne. Kouzlo osobnosti Gena Hackmana je tak velké, že jsme připraveni odpustit jeho hrdinovi všechny současné i budoucí chyby a upřímně chceme, aby se k němu jeho žena a děti vrátily – a aby ho jeho vnoučata dlouho zbožňovala! Spisovatel a režisér Wes Anderson napsal roli speciálně pro Gena Hackmana, i když ho od toho všichni odrazovali – v Hollywoodu je hašteřivá a složitá nátura herce již dlouho známá. Sám Gene Hackman potvrdil svou pověst, když režisérovi předložil ultimátum: s rolí bude souhlasit pouze tehdy, pokud pro něj bude natáčení opravdu snadné a příjemné. Na scéně se ho každý bál. Sám později řekl, že v rodině Tenenbaumů hrál téměř sám sebe, a dokonce požádal o odpuštění.

Embed from Getty Images

Zdroj: https://sberbankaktivno.ru/journal/article/1994

Další články z této rubriky

David James Poissant: U jezeragutentor-overlay

David James Poissant: U jezera

Oceňovaný americký spisovatel David James Poissant se narodil v Syrakusách ve státě New York. Stěhoval se pak po různých místech,…
Thrity Umrigar: Cena ctigutentor-overlay

Thrity Umrigar: Cena cti

Thrity Umrigar (nar. 1961 v Bombaji) je uznávanou a oceňovanou spisovatelkou. V jedenadvaceti letech se přestěhovala do USA, kde vystudovala…

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*