František Niedl: Platnéř

Kniha Platnéř a obrázek staré Prahy
Foto: Freepik

Autor nabízí výlet do historie naší země okořeněný napětím a tajemnem.  Příběh nás provede starou Prahou za doby Václava IV., stejně jako spletitými vztahy a intrikami našich předků.

Kniha Platnéř a obrázek staré Prahy

Platnéř

František Niedl

Nakladatelství MOBA

2017

288 stran

Foto: Megaknihy

Hlavní postavou je platnéřský učeň Lukáš. Sirotek, který žije a pracuje v rodině svého strýce, kde pro něj jediným opravdu blízkým a milujícím člověkem je babička. Lukáš proto, aby zapomněl na nepřízeň osudu, využívá občas „ukradených“ volných chvil k prohlídkám pražských zákoutí a zajímavostí. Jeho záliba ho však brzy přivede do nebezpečí. Přestože jako hlavní přání má, složit  úspěšně učňovské zkoušky, osud mu zamíchá kartami. Seznámí se s významným italským šlechticem a jeho dcerou, do které se hned zamiluje. Zároveň je vtažen do dění, které děsí celé Staré Město pražské. Obyvatelé se bojí v noci vycházet,  nejsou si jisti životem ani za dveřmi svých domů. Město obchází strach.

Dokonce byly vyloupeny téměř všechny truhly cechů přímo na Staroměstské radnici. Rychtář Pardus se snaží ve městě nastolit pořádek a řád. Ovšem těžko se bojuje tam, kde lupičům pomáhá někdo mocný.

Každé klopýtnutí obou hrdinů může být posledním…

Kniha se čte jedním dechem. Při čtení toužíte co nejdříve „vědět, jak to dopadne“, nechce se vám přerušit děj. Na druhou stranu s poslední stránkou přichází zklamání, že příběh končí.

Zdroj: redakce – Zdeně Mášová

Další články z této rubriky

Jitka Suchá: Cvičení paměti na celý rokgutentor-overlay

Jitka Suchá: Cvičení paměti na celý rok

Jitka Suchá (nar. 1973) využívá odborných metod k procvičování paměti pacientů trpících Alzheimerovou nemocí. Široké veřejnosti bez ohledu na věk…

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*