Luke Gamble: Zvěrolékař a spol.

Luke Gamble: Zvěrolékař a spol.
Foto: Freepik

V této knize je plno příběhů, které nám přinesou smích a lásku k povolání veterináře. Autor se však nevyhýbá ani smutnějším příběhům ze své veterinární praxe, přitom vždy umí ukázat, co dobrého i to smutné přináší. Pokud si chcete odpočinout, Zvěrolékař a spol. je výborná kniha pro relax. Přímo z ní cítíte autorovu lásku k všem zvířatům a lidem.

Luke Gamble: Zvěrolékař a spol.
Foto: Nakladatelství Ikar

Ve své knize popisuje příhody ze svých začátků v praxi, ale i z osobního života. Když nastoupil do svého prvního místa, kterým se stává veterinární klinika na jihu Anglie, zjistil, že je teprve na začátku své cesty poznávání. Klientelu má pestrou. Musí si umět poradit nejen s mokvajícím okem kočky, ale také s potížemi obří žáby, stejně jako se psy, veverkami nebo koňmi a skotem.

Jeho příběhy o ošetřování zvířat nejsou jen z ordinace, kde je všechno vybavení a pomocný personál. Spoustu veselých i smutnějších příběhů se odehrává na farmách a v domovech lidí, kterým zvířata patřila.

Zpestřením jsou také příběhy z prvních kroků autora v oblasti mezinárodní dobrovolnické, záchranářské činnosti. Popisuje svoji „dovolenou“ na řeckých ostrovech nebo v Indii vždy naplněné záchranou toulavých psů. V závěru své knihy se doktor Gamble nezdráhá popsat svoji účast na maratonu v Maroku i důvod proč se k ní nechal vyprovokovat. Prostě jen hledal, jak upozornit na vznik a poslání své nadace a po diskusi s přáteli mu právě tato forma propagace přišla nejlepší.

Luke Gamble

Autor je absolventem univerzity v Bristolu jako veterinář a rok strávil na univerzitě v Cambridge studiem lékařství a chirugie velkých zvířat. Stal se zvěrolékařem, pro něhož je péče o zvířata posláním, nikoliv jen zaměstnáním. Založil stanici první pomoci a charitativní organizaci World-wide Veterinary Service a Mission Rabies, která se stará o mezinárodní projekty pro zlepšení života zvířat ve světě. Za svou činnost obdržel cenu Jamese Herriota.

Zdroj: redakce – Zdena Mášová (autorské dílo), ikar.cz

Další články z této rubriky

gutentor-overlay

Chris Greenhalgh: Miloval jsem Ingrid Bergmanovou

Slavná švédsko-americká herečka Ingrid Bergmanová (1915-1982) se seznámila v Paříži ve čtyřicátých letech s neméně známým válečným fotografem Robertem Capou…
Petr Sojka: Příběhy pražských dvorkůgutentor-overlay

Petr Sojka: Příběhy pražských dvorků

Autor pořadů České televize „Z metropole“ a „Tajemství pražských dvorků“, redaktor Petr Sojka (nar. 1965), nás tentokrát zve na prohlídku…
Michael Connelly: Advokátgutentor-overlay

Michael Connelly: Advokát

Jde o příběh advokáta, který po roční pauze zvažuje svůj návrat do světa advokacie a netuší, že už někdo jiný…
Iveta Svobodová: Jako přízrakgutentor-overlay

Iveta Svobodová: Jako přízrak

Kniha plná napětí, vyprávějící o současných kriminálních případech, sahajících až za hranice našeho státu.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*