Nancy Guilbert a Anna Griot: Panter s měsíčníma očima a další mimořádná zvířata

Nancy Guilbert a Anna Griot: Panter s měsíčníma očima a další mimořádná zvířata
Foto: Freepik

Oceňovaná francouzská spisovatelka Nancy Guilbert (nar. 1974) spolu s vynikající pařížskou ilustrátorkou Annou Griot (nar. 1994) vytvořily jedinečnou obrazovou knihu pro děti a čtenáře, kteří se umí dívat na svět jejich obdivně čistým pohledem.

Nancy Guilbert a Anna Griot: Panter s měsíčníma očima a další mimořádná zvířata
Foto: se svolením nakladatelství Ocelot

Zaujetí dětským světem a knihami se u Nancy Guilbert projevilo již v její dizertační práci, nazvané Dětská literatura. Po deseti letech učitelské praxe, kdy vyučovala děti předškolního věku, žáky na základní škole a věnovala se i dětem v nesnázích, se počínaje rokem 2011 naplno věnuje spisovatelské dráze. Napsala několik desítek knih pro děti a mládež, z nichž se mnohým dostalo prestižního ocenění i překladů do světových jazyků včetně Braillova písma.

Autorka velice dobře rozumí svým malým i dospívajícím čtenářům, které dokáže upoutat zajímavými, svěžími náměty. K jejím oblíbeným tématům patří rodina, mezilidské vztahy, sebeúcta, tolerance, cestování, hudba, umění a v neposlední řadě příroda.

Mimořádná publikace Panter s měsíčníma očima je čtvrtou knihou, na níž s Annou Griot spolupracovala. Je pojata jako dokumentární album, seznamující úchvatným způsobem s dvanácti mimořádnými zvířaty, žijícími na zemi, ve vodě i ve vzduchu. Děti je mají uhádnout a poznat. Příjemně hravou, poetickou formou předává poznatky o přírodě a zvířatech, jež je třeba respektovat a chránit.

Nádherná kniha s krátkými texty a celostránkovými ilustracemi připomíná mořské obry a zvířata z pouští i sněhem pokrytých pólů. Dalším jsou domovem divoká džungle, hluboké lesy nebo skalní útesy.

Budete mít odvahu vyzvat pantera s měsíčníma očima, hrozivého lovce se sametovými tlapkami na závod s hvězdami? Vydejte se s autorkami po stopách obdivuhodných zvířat a poznejte jejich povahu, vytrvalost, obratnost, inteligenci i oddanost.

Kniha vychází v překladu Anny Mabbettové ml.

Zdroj: redakce – Dana Vondrášková (autorské dílo), ocelot-publishing.cz

Další články z této rubriky

Vražedkyně, nebo oběť?gutentor-overlay

Vražedkyně, nebo oběť?

Opravdu ubodala své přátele? Průměrný člověk prospí třiatřicet let. Čeho všeho jsme během spánku schopni? A neseme za to odpovědnost?…

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*