Stromy – symboly života II.

Stromy – symboly života II.
Foto: Pixabay

Stromy tu byly mnohem dříve než my. Nesou v sobě moudrost, kterou jsme kdysi znali a nyní se ji snažíme znovu objevovat. Vnímejme je opět tak blízce jako naši dávní předci. I v druhé, závěrečné části našeho seriálu poznáme, jakými dary mohou obohatit náš život.

Stromy – symboly života II.
Procházka plzeňskou „kilometrovou“ pod letitými stromy osvěží. Foto: Dana Vondrášková

Kaštan

Také vás každé jaro potěší pohled na rozkvetlý kaštan? Pokud nemáte právě ten svůj šťastný den, pak se chvíli pozdržte v jeho blízkosti. Zklidňuje mysl deptanou depresemi a utiší i srdce marně toužící po lásce. Až se s ním budete loučit, budete odcházet plni vnitřní energie.

Stromy – symboly života II.
Plody kaštanu mnozí nosí pro zdraví v kapse či pokládají pod polštář. Jejich výtažky posilují cévní a žilní systém. Foto: Dana Vondrášková

Lípa

Jak příjemné je posedět „ve stínu lípy“, obzvláště pod korunou sladce voňavých květů… Tento strom lásky přispívá k harmonii srdce a mysli. City i uvažování regeneruje a pročišťuje. Stejně jako bříza je to typický „ženský“ strom.

Na vesnických návsích u kapliček se zpravidla sázely lípy, jako v obci Mořinka. Foto: Dana Vondrášková

Magnólie

Vznešené krásky tu kvetly již v době dinosaurů. Jsou symbolem ženské krásy, čistoty a svěžesti. Značí rovněž vytrvalost, důstojnost a ušlechtilost. Jako ztělesnění čistoty byly magnólie odedávna pěstovány v buddhistických klášterech.

Stromy – symboly života II.
Magnólie okouzlujícími květy krášlí Vojanovy sady v Praze. Foto: Dana Vondrášková

Ořešák

Kdo by si rád nepochutnal na plodech ořešáku. V přítomnosti tohoto vznešeného stromu, jehož plody symbolizovaly plodnost, naleznete ztracenou rovnováhu, již vyvolaly náhlé změny ve vašem životě. Může to být změna bydliště, nový vztah, ale také období puberty nebo menstruace. Stres pocházející z těchto příčin vám ořešák pomůže odstranit.

Vrba
Tady buďte opatrní! Vrbu sice známe jako trpělivou a mlčenlivou – ideální pro vyslechnutí našich trápení. Ale ne vždy platí, že sdělená starost – poloviční starost. S jakou totiž k vrbě přicházíte, tak se od ní také vracíte. Dokáže navíc vaše pocity ještě násobit. Její energie působí přímo na srdce a prohlubuje cítění.

Stromy – symboly života II.
Objevit „svůj“ strom můžete i v pražské Stromovce. Foto: Dana Vondrášková

Ovocné stromy

Ani ovocné stromy, které máte na zahradě, nepřehlížejte. Zaslouží si ocenění nejen za dary lahodných plodů. Obecně se má za to, že právě ty jsou symbolem sexu – proslulá je zejména višeň či broskev, považovaná za symbol ženství a v Číně dokonce za ovoce nesmrtelnosti. Pokud chcete svůj milostný život posílit, pobývejte v jejich těsné blízkosti. Ovocné stromy pomáhají prý i fyzické přitažlivosti a rozvíjejí dimenze fantazie.

Stromy – symboly života II.
Romantické zákoutí v zámeckém parku Chotěboře. Foto: Dana Vondrášková

Na procházku krajinou se můžete vydat v kterémkoli ročním období a v jakémkoli vnitřním rozpoložení. Pokaždé se budete vracet do svých domovů spokojenější a bohatší o dojmy, které ve vás podnítí.

Zdroj: redakce – Dana Vondrášková (autorské dílo), archiv autorky

Další články z této rubriky

Vracíme sovy lesugutentor-overlay

Vracíme sovy lesu

V roce 2020 vyhlásily Lesy České republiky projekt Vracíme sovy lesu. Možná se ptáte, proč zrovna sovy a jak to…

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*