#197 Denní světlo ze zásuvky

Lampička s denním světlem
Foto: Úžasná Bára

Jak nám venku ubývá denního světla a slunečního svitu, je pro mne stále těžší ráno vstávat a večer číst. Kromě toho, že si člověk může melatonin doplňovat v tabletkách, což mi připadá jako krajní řešení, můžete si vylepšit život v temnější polovině roku i jinak. Přirozeným denním světlem ze zásuvky.

Nemusíte si hned pořizovat plnospektrální simulátor slunce, i když nepochybuju o tom, že půlhodinka světelné terapie po ránu by člověku dodala energii i optimismus. Ostatně někteří lékaři už terapii světlem zavádějí ve svých ordinacích. Já jsem začala levnějším nákupem lampy s denním světlem, tedy se světlem, které má ve svém barevném spektru i modrou barvu. Běžné žárovky vyzařují především žlutou a červenou barvu, nemluvě o zářivkách, které z člověka vysávají životadárnou sílu a ještě blikají. Tahle lampička s led diodami svítí prostě jinak, to vidíte na první pohled.

Od té doby, co ji mám, jsem schopná číst i v noci. Někdy si ji rozsvítím i jen tak na verandě, mám z toho pocit letního podvečera. Jen se nesmím jít nadýchnout ven na terasu, protože tam už je fakt vlezlá zima. Ale za sklem, u topení, s novou nejoblíbenější lampičkou, je prostě tak trochu líp na duši. A o to jde, ne? Většinu moderních vymožeností k životu nepotřebuju, k romantickému večeru mi stačí svíčka a sklenička vína. Ale každá svíčka jednou dohoří a každá sklenička je do dna vypita, a co pak?

Vždyť i ten Aladin měl svou kouzelnou lampu, tak proč ne my?

Ne, tohle není placená spolupráce s prodejcem elektrospotřebičů. Jen můj malý osobní tip. Denní světlo ovlivňuje prý asi sto tělesných funkcí a jeho nedostatek dostává tělo do nerovnováhy. Pokud jste na zimní tmu citliví jako já, tak mi rozumíte. Fototerapeutická lampa je další na seznamu mých přání. Protože když jde o zdraví, tělesné i duševní, tak se vyplatí investovat. Mně to zní jako plán. Co vám? Přidáte se?

Vaše Bára (www.uzasnabara.cz)

Další články z této rubriky

Seznam TOP 50gutentor-overlay

Seznam TOP 50

Rozhodla jsem se sepsat soukromý seznam 50 věcí, které bych chtěla do konce života mít či stihnout. Bez ohledu na…
Foto: Pixabaygutentor-overlay

Ženy sobě

Vždycky jsem si lebedila v mužské společnosti. Mám ráda chytré muže, kteří vidí svět v souvislostech, mají odvahu a jsou…
Kouzelný supermarketgutentor-overlay

Kouzelný supermarket

V našem městě máme kouzelnou velkoprodejnu potravin. Každý zákazník, který do ní vstoupí, se stane neviditelným. Tedy my se navzájem…

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*