Domolená

Domolená
Foto: Barbora Janečková

Nový výraz domolená ukazuje krásu a vtip českého jazyka, když jednoslovně popisuje trend trávit dovolenou doma. Letos se k davům domolenců přidávám i já. Dobrovolně.

Kulturní výzva z června mi dala mnoho kulturních a společenských zážitků. Málem jsem se předávkovala divadlem a zahltila hudbou. Teď jsem připravena netrajdat po světě, více pracovat a číst si. Na velké cesty za mořem či oceány si ještě počkám. Ty davy, to množství malých dětí, to čekání na letišti a předražené turistické pasti postrádat nebudu.

Když jsou všichni pryč, je doma větší klid. Všechno se zpomalí do prázdninového rytmu.

Slunce svítí i tady a já si pluju proti proudu jako vždycky. Píšu a čtu. Doma v papučích.

Když se tak dívám na fotky, které lidé po covidové pauze nadšeně sdílejí na sociálních sítích, usmívám se. Je hezké, že už se zase může kamkoliv. Je smutné, že ty následky lidstva protřepaného a promíchaného v letadlech, hotelech, restauracích a plážích asi poneseme už na podzim. Ale dnešní svět nejde udržet na jednom místě. Stačí si zajít na nádraží, postát u dálnice, podívat se nahoru na nebe.

Cesta lesem.

Stezka odvahy

Cítím, že přišel čas na novou stezku odvahy. Po dvou nebo po třech nohách, na…

Velké prázdninové stěhování národů začalo.

Abych však neseděla doma zapšklá a mrzutá, rozhodla jsem se každý den zveřejnit také jednu fotografii z cest. Co na tom, že nejsou aktuální. V mé hlavě ty vzpomínky pořád rezonují. Byla jsem na mnoha krásných místech a je načase si to připomenout. Být vděčná, že jsem mohla zažít tolik krásy na vlastní oči. Zavzpomínat na nejveselejší historky. A hlavně na lidi, kteří cestovali se mnou. Díky nim, díky té sdílené radosti, teď vůbec cestovat nepotřebuju.

Mozek beztak nerozlišuje, co je skutečnost a co jen vzpomínky. Prožitky musí vzbuzovat emoce.

To, co jsme zažili, se do žádného kufru nevejde. Tak ho nechám pod postelí a k tomu všemu vzpomínání si přečtu nějaké cestopisy a romány o velkých plánech a splněných snech. Zní to jako dobrý plán B, co říkáte?

Krásné léto všem, ať jste doma nebo na cestách,

přeje Vaše Bára

Zdroj: redakce – Barbora Janečková, www.uzasnabara.cz

Další články z této rubriky

Foto: Pixabaygutentor-overlay

Ženy sobě

Vždycky jsem si lebedila v mužské společnosti. Mám ráda chytré muže, kteří vidí svět v souvislostech, mají odvahu a jsou…
Kouzelný supermarketgutentor-overlay

Kouzelný supermarket

V našem městě máme kouzelnou velkoprodejnu potravin. Každý zákazník, který do ní vstoupí, se stane neviditelným. Tedy my se navzájem…

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*