J. D. Robb: Nás se nezbavíš

J. D. Robb: Nás se nezbavíš
Foto: Freepik

Americká spisovatelka Nora Roberts, která píše detektivní příběhy z naší budoucnosti pod pseudonymem J. D. Robb, nás zve opět do města New Yorku, tentokrát do roku 2061.

J. D. Robb: Nás se nezbavíš
Foto: nakladatelství Alpress

Hlavní hrdinkou je opět vyšetřovatelka Eva Dallasová, které zdatně pomáhá při její policejní práci nejen kolegyně, podřízená detektivka Delia Peabodyová, ale hlavně její manžel Roarke.

Případ na začátku vypadá jako „běžná“ vražda z vášně, ale po výslechu ženy, která zavolá na policii, se Dallasové něco nezdá. „Svědkyně“ se stává postupně podezřelou, protože její výpověď nesouhlasí se zjištěnými fakty. Při jejím výslechu se nabaluje jedna lež za druhou…

Eva najednou odhaluje daleko závažnější zločinné spiknutí jedné fanatické skupiny. Odkrývá za pomoci Roarka a svých kolegů velmi těžké zločiny, které skupina ve jménu svých zájmů už učinila. Zároveň policisté odkrývají i další zlo „ve jménu spravedlnosti“. Ženy v náboženské skupině se stávají podřadnými bytostmi, jsou hlídány a na základě i drobných pochybení jsou trestány a ponižovány.

Silná osobnost poručíka Evy Dallasové, její oddanost hledání spravedlnosti, dobrý tým detektivů pracujících pod jejím vedením a odhodlání jejího muže Roarka přináší opět výsledky.

J. B. Robb: Tiše a přesně.

J. D. Robb: Tiše a přesně

Pseudonym známé americké autorky Nory Robertsové je vždy pozváním do budoucnosti. Hlavní hrdinkou je detektivka…

Kniha je dalším z mnoha příběhů napsaných J. D Robb, strhujícím, plným napětí a různých zápletek. Byť je pozváním do naší budoucnosti, řeší situace a problémy, které jsou současnému čtenáři blízké. Série knih o Evě Dallasové je příjemným exkurzem do světa, jak si ho autorka vysnila, že nás čeká v několika příštích desítkách let.

Zdroj: redakce – Zdena Mášová, Alpress.cz

Další články z této rubriky

gutentor-overlay

Chris Greenhalgh: Miloval jsem Ingrid Bergmanovou

Slavná švédsko-americká herečka Ingrid Bergmanová (1915-1982) se seznámila v Paříži ve čtyřicátých letech s neméně známým válečným fotografem Robertem Capou…
Petr Sojka: Příběhy pražských dvorkůgutentor-overlay

Petr Sojka: Příběhy pražských dvorků

Autor pořadů České televize „Z metropole“ a „Tajemství pražských dvorků“, redaktor Petr Sojka (nar. 1965), nás tentokrát zve na prohlídku…
Michael Connelly: Advokátgutentor-overlay

Michael Connelly: Advokát

Jde o příběh advokáta, který po roční pauze zvažuje svůj návrat do světa advokacie a netuší, že už někdo jiný…
Iveta Svobodová: Jako přízrakgutentor-overlay

Iveta Svobodová: Jako přízrak

Kniha plná napětí, vyprávějící o současných kriminálních případech, sahajících až za hranice našeho státu.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*