Kerrie-Anne Bradleyová: Cviky při práci

Kerrie-Anne Bradleyová: Cviky při práci
Foto: Freepik

Zbavte se bolesti zad a získejte energii v pracovní době

Autorka výborné příručky sama poznala bolesti zad, když pracovala jako ekonomka, jež se věčně hrbí nad stolem. Nyní její knihy a program jednoduchých cviků vsedě či ve stoje přináší úlevu každému, koho sužují bolestivá záda.

Kerrie-Anne Bradleyová: Cviky při práci
Foto: Se svolením Euromedia Group, a. s.

Dlouhodobé a bohužel nezdravé sezení u počítače či nad stohem vyřizovaných úkolů našim zádům neprospívá. Pokud není kompenzováno pohybem, dříve či později se projeví bolestí zad. A nejen to, mohou nás přepadat bolesti hlavy z napjaté krční páteře nebo zažívací potíže, pokud dlouho strnule sedíme.

Nemusíme však kvůli prvním bolestem hned měnit zaměstnání. Stačí změnit nevhodné návyky při práci, doplnit je o protahování těla, přidat uvolňující i posilující cviky celé oblasti páteře a dopřát ztuhlému tělu pohyb, který ho dostane do přirozené rovnováhy. Zdravý pohyb svaly posílí a navrátí jim pružnost, umožňující pohybovat se lehce a bez bolestí, zlepší také stav kostí i případné problémy s rovnováhou.

„Toto je praktický průvodce, jak se hýbat během pracovní doby, takže bude potřeba, abyste se posadili na svoje sedací kosti a vrtěli se,“ vybízí autorka a hned ukazuje, jak na to. Nabízí jednoduchá cvičení na protahování, mobilizaci a posílení všech částí těla. I pouhých 30 minut dávkovaných do kratších úseků přináší výsledky.

Hlavní část knihy obsahuje konkrétní cviky i jejich ideální sestavy. Jsou přesně popsané, doplněné fotografiemi a názornými obrázky, jak je správně provádět, přičemž nechybí ani upozornění, kdo by je neměl kvůli zdravotnímu stavu provádět (např. úplný předklon se nedoporučuje při potížích s ploténkami, osteoporóze, osteopenií či jiné zdravotní indispozici).

Evelyn Horsch-Ihle: Onko jóga

Evelyn Horsch-Ihle: Onko jóga

Renomovaná německá psychoterapeutka Evelyn Horsch-Ihle přes třicet let praktikuje a učí jógu včetně meditačních technik.…

Cvičení, kterému věnujeme potřebnou chvíli, přinese úlevu, nový příval energie i fyzické a duševní svěžesti. Autorka vám přitom bude po celou dobu nablízku radami, povzbuzením i pozitivní náladou.

Zdroj: redakce – Dana Vondrášková (autorské dílo), euromedia.cz

Další články z této rubriky

Thrity Umrigar: Cena ctigutentor-overlay

Thrity Umrigar: Cena cti

Thrity Umrigar (nar. 1961 v Bombaji) je uznávanou a oceňovanou spisovatelkou. V jedenadvaceti letech se přestěhovala do USA, kde vystudovala…
Zahrádkářův rokgutentor-overlay

Zahrádkářův rok

Že je na zahradě stále co dělat, potvrdí každý, kdo se o ni stará. Výborná příručka s barevnými fotografiemi připomíná…

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*