Kolektiv autorů: Jedeme na dovolenou

Kolektiv autorů: Jedeme na dovolenou
Foto: Freepik

Příhodná knížka nejen na dovolenou obsahuje deset napínavých povídek současných českých autorů: Kateřiny Tučkové, Petry Soukupové, Petry Dvořákové, Alice Nellis, Anny Bolavé, Jakuby Katalpy, Viktorie Hanišové, Dory Čechové, Markéty Pilátové a Borise Dočekala.

Kolektiv autorů: Jedeme na dovolenou
Foto: se souhlasem nakladatelství Euromedia Group

Sny o dovolené mívají mnoho podob. Pro někoho představují lenošení se sklenkou oroseného moku u rybníka nebo mořské pláže, pro jiného aktivní program s trochou dobrodružství či exotiky. Nikdy však není zcela jisté, zda se představy splní, stačí malá nenadálá událost, s níž se nepočítalo. Navzdory tomu patří také tyto zážitky k nezapomenutelným, i když, pravda, zase jinak.

Autoři povídek o tom vědí své. Líčí proměnlivost nálad a příhod vyvolaných nečekanými peripetiemi, jež poznamenají dny vytoužené rekreace. Kateřina Tučková v povídce Ten hippík měl pravdu rozvíjí příběh obětavé mladé ženy, která konečně může po mnoha povinnostech a péči o své blízké roztáhnout křídla a užít si volna i svobody. Nadšeně vychutnává zážitky z různých koutů světa, těší ji pohled na slunce zapadající za obzor moře a naplno vnímá nenucenost přítomného okamžiku. Vše se slibně vyvíjí i při seznámení s mužem, s nímž prožívá krásné dny a plánuje společný život. Vrací se z prosluněné bohémské Venice Beach domů, aby vyřídila potřebné záležitosti, ale nechtěná zpráva změní další plány…

Povídky zaujmou vzrušujícím dějem a čtenářům někdy připomínají podobné zkušenosti z rodinných či partnerských dovolených, prověřujících vzájemné vztahy. Jde o překvapivě gradované pointy, pokaždé s jiným dopadem. Nezáleží přitom, zda jde o dovolenou prožitou doma, v prosluněné Kalifornii, u Baltu ve Warnemünde, v kouzelné Itálii, ani zda se na místo účastníci dopraví pohodlně letadlem, autem nebo nezávisle s batohem na zádech.

Jak dopadnou volné dny strávené v dodávce, na hausbótu, cestou autem s dětmi do ciziny, na lodi s malým Oliverem a jeho chůvou, při potápění a proč v některou chvíli tolik chutná nabídnutý voňavý řízek s chlebem nacucaným tukem? Poznáte sami, až jedním dechem přečtete povídky, jež vyloudí pobavený úsměv, povzdech nebo úžas. To si zkrátka musíte užít!

Zdroj: redakce – Dana Vondrášková, luxor.cz

Další články z této rubriky

David James Poissant: U jezeragutentor-overlay

David James Poissant: U jezera

Oceňovaný americký spisovatel David James Poissant se narodil v Syrakusách ve státě New York. Stěhoval se pak po různých místech,…

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*