Sarah Schockeová: Jak zhubnout břicho

Sarah Schockeová: Jak zhubnout břicho
Foto: Pixabay

Dejte sbohem břišnímu tuku

Statistiky hovoří jasně: v průměru má u nás dospělý mírnou nadváhu a s obezitou se potýká téměř 28 % Čechů. Pokud patříte mezi ty, kterým je oblíbené oblečení trochu těsné a v pase nezapnou pásek, pak se do optimální váhy s plochým bříškem opět dostanete díky knize německé nutriční poradkyně Sarah Schockeové.

Sarah Schockeová: Jak zhubnout břicho
Foto: se svolením nakladatelství Kazda

Zdravý tuk je pro naše tělo potřebný. Dodává mu energii a důležité bílkoviny či sacharidy. Jak tělo s tukem pracuje nebo si ho vytváří do zásoby, se dozvíte hned v úvodu knihy, stejně jako doporučení pro ženy toužící otěhotnět, že by měly mít alespoň 10 kg tělesného tuku, aby reprodukční cyklus dobře fungoval.

Mírná nadváha nemusí být na škodu, pokud dotyčnému nijak nevadí. Objeví-li se však zdravotní potíže a tuk se začne ukládat v játrech, je načase více pečovat o zdraví. Autorka vysvětluje, čím se ztučnění jater vyznačuje a jaké metody určí jeho přesnou diagnostiku. Tento problém může způsobit narušení celkového metabolismu a v důsledku toho zdravotní potíže.

Tuk spolehlivě odbourává pohyb. Jaký je nejvhodnější? Vybrat si lze mezi tréninkem síly a vytrvalosti, nenáročnou jízdou na kole, plaváním, bruslením, procházkami, chůzí po schodech nebo cvičením jako aerobic, zumba, jogging apod. Motivovat budou i uvedené ukázky core tréninku pro silné břicho.

Sarah Schockeová poradí s ideálním dietním jídelníčkem ve dvoufázovém výživovém programu s postupným omezováním sacharidů i kalorií. Jakmile se váha ustálí na příznivém čísle, můžeme přejít k plnohodnotné zdravé stravě. Jak má vypadat, se dozvíme v přehledu doporučovaných potravin s poukazem i na ty, které bychom měli jíst jen zřídka.

Kniha nabízí pestrý výběr skvěle chutnajících receptů jídel pro dobré zdraví a ideální váhu. Můžete si vybrat mezi lahodnými koktejly, nápaditými nízkosacharidovými recepty, nechybí ani domácí housky, papriková omeleta s rukolou a krůtími proužky, lilkové lasagne, závin z kysaného zelí s tofu, špagety s rajčatovou omáčkou a kozím sýrem, špenátová pizza, zeleninový eintopf s uzeným, vepřová kýta s mrkvovo-pórkovou směsí, chilli con carne a mnoho dalších.

Výborná praktická příručka radí, jak zhubnout a mít opět ploché břicho. Přináší kromě zajímavých a poučných informací také účinné postupy, jak toho docílit a posílit zdraví i vnitřní spokojenost.

Závěrem je uvedena doporučená literatura, webové stránky, rejstřík a přehledný seznam receptů.

Zdroj: redakce – Dana Vondrášková (autorské dílo), www.knihykazda.cz

Další články z této rubriky

Barbora Bernátová: Špínagutentor-overlay

Barbora Bernátová: Špína

Krimi ze Slovenska od talentované autorky Barbory Bernátové se tentokrát točí kolem pátrání po pachateli záhadné vraždy učitele košického gymnázia.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*