Barbora Bernátová: Špína

Barbora Bernátová: Špína
Foto: Pixabay

Mrzoutský vyšetřovatel David Meizner se vrací

Krimi ze Slovenska od talentované autorky Barbory Bernátové se tentokrát točí kolem pátrání po pachateli záhadné vraždy učitele košického gymnázia.

Autorka si české i slovenské čtenáře získala již úspěšným debutem Dívka v mlze (2023). Nyní přichází s prvním úspěšným pokračováním, které i v tomto případě poodhaluje důležitá společenská témata, která by neměla být tabu.

Barbora Bernátová: Špína
Foto: se souhlasem nakladatelství Grada

Kdo zavraždil mladého profesora? Temný krimi příběh ze Slovenska

Dva týdny před vánočními prázdninami je krajina v okolí Košic sevřená mrazem a čtveřice puberťáků se vydává bruslit do kamenolomu. Dvojité rande se ale z večerní romantiky rychle změní v noční můru, když se jedné z dívek zasekne brusle do lidských prstů trčících ze zamrzlé hladiny. Tělo patří Patriku Morovi, profesorovi z místního gymnázia, jehož studenti sice zbožňovali, zato mezi kolegy příliš oblíbený nebyl a ani jeho osobní život nebyl právě příkladný. Kapitán David Meizner spolu s mladým kolegou Dominikem rozmotávají složité předivo vztahů panujících na škole, plné arogantních teenagerů a učitelů balancujících na pokraji nervového zhroucení. Ve hře je až příliš mnoho podezřelých i jedno hluboko pohřbené tajemství.

O autorce:

Barbora Bernátová se narodila v roce 1992 v Košicích. Od dětství ji fascinuje svět knih, který vnímá jako možnost úniku z reality do říše fikce. Náměty na knihy čerpá především ze snů, jména svých postav nachází na náhrobních kamenech. Fantazie jí umožňuje psát i jiné žánry, takže doufá, že jednou si najde čas i na napsání epického fantasy příběhu, v němž zužitkuje svou zálibu v osmanských dějinách.

Její debutový román Dívka v mlze se svérázným detektivem Davidem Meiznerem vyšel poprvé česky v roce 2023 (Metafora). Kniha Špína je volným pokračováním této série.

Recenze:

Autorka se nezdržuje zbytečnými či zdlouhavými popisy… Od prvních stránek se jí daří navodit temnou a napjatou atmosféru umocněnou zimním chladem.  

www.precítane.sk

David Meizner se Bernátové povedl… Dost možná se nám rodí další Bryndza!

www.knizni-dira.cz

Knihu řadím ke špičce současné kriminální tvorby na Slovensku.

Databáze knih.cz

Nesmírně čtivé, napínavé i pikantní…Detektiv David Meizner je nevšední vyšetřovatel… Fakt dobrá detektivka!

čtenářská recenze na Dívku v mlze, Databáze knih

***

Zdroj: Tereza Schillerová, grada.cz

Další články z této rubriky

Barbora Bernátová: Špínagutentor-overlay

Barbora Bernátová: Špína

Krimi ze Slovenska od talentované autorky Barbory Bernátové se tentokrát točí kolem pátrání po pachateli záhadné vraždy učitele košického gymnázia.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*