Vlastimil Vondruška: Jáchymovští démoni

Vlastimil Vondruška: Jáchymovští démoni
Foto: Freepik

(Letopisy královské komory)

Chvíle napětí a exkurze do historie, tentokrát do období vlády Ludvíka Jagellonského nás přivede historická detektivka Vlastimila Vondrušky. Výborný autor opět nabízí odpočinek a bližší seznámení s naší historii v období začátku 16.století.

Vlastimil Vondruška: Jáchymovští démoni
Foto: nakladatelství MOBA

Kniha z pera vyhledávaného autora historických románů a detektivek se odehrává v Krušných horách. Tam přijíždí mladý písař Královské komory Jiří Adam z Dobronína, splnit svůj první velký úkol. Souhrou náhod je téměř hned nucen zabývat se událostmi kolem něj víc, než by chtěl. Musí počkat na hraběte Šlika a tak se ubytuje v hospodě. Seznamuje se s životem horníků nejen díky náhodnému setkání s královským urbéřem, ale také vlastním pozorováním a nasloucháním. Z vyprávění horníků se dozvídá o nadpřirozených bytostech, které ohrožují těžbu stříbra v Krušných horách. Brzy, když v hostinci, kde je ubytován dochází k vraždě, je postaven do role vyšetřovatele. Začíná pátrat a zjistí, že téměř stejná vražda se v hornickém městečku už stala před několika dny. Nedlouho po vraždě hostinského umírají další lidé a dějí se zvláštní věci. Pan královský písař je ale odhodlán všemu přijít na zoubek.

Příběh z dávné historie je protkán láskou, ctí, nevěrou a hamižností až do samého konce. Pan Jiří Adam z Dobronína je vyšetřovatel s otevřenou myslí. Při čtení této historické detektivky najednou zjistíte, že jste na chvíli zapomněli, ve kterém století žijete a prožíváte osudy postav, jako byste žili v 16.století.

Vlastimil Vondruška (9.5.1955*)

Český historik, etnograf, publicista a spisovatel – autor především historických detektivních příběhů. Literatuře se věnuje již od mládí. Kromě řady vědeckých studií a mnoha vědeckých a populárně naučných knih je autorem více než čtyřiceti historických románů pro dospělé, některé vyšly pod pseudonymem Jan Alenský. Také napsal několik knih pro mládež a tři divadelní hry.

Jeho knihy patří k nejvíce půjčovaným titulům v našich veřejných knihovnách.

Zdroj: redakce – Zdena Mášová, moba.cz

Další články z této rubriky

David James Poissant: U jezeragutentor-overlay

David James Poissant: U jezera

Oceňovaný americký spisovatel David James Poissant se narodil v Syrakusách ve státě New York. Stěhoval se pak po různých místech,…

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*