Vražedkyně, nebo oběť?

Vražedkyně, nebo oběť?
Foto: Pixabay

Znepokojivý thriller se sofistikovanou zápletkou na téma poruch spánku a manipulace s pravdou. Jeden z nejočekávanějších titulů posledních let a zároveň i nejdiskutovanější titul tohoto roku. Anna O. je záhada, která všem zamotala hlavu.

Foto: se souhlasem nakladatelství Metafora

Opravdu ubodala své přátele?

Průměrný člověk prospí třiatřicet let. Čeho všeho jsme během spánku schopni? A neseme za to odpovědnost?

Anna Ogilvyová byla mladá nadějná novinářka z dobře situované rodiny, dokud ji jednoho dne nenašli zakrvácenou a s nožem v ruce poblíž těl jejích dvou ubodaných přátel. Anna O. ale od té doby spí a další čtyři roky se ji nepovedlo probudit.

Doktor Benedict Prince je forenzní psycholog a odborník na poruchy spánku se specializací na zločiny spáchané během něj. Jeho novátorská metoda na přerušení „syndromu rezignace“, jak Annin stav popisují odborníci, je poslední nadějí na probuzení Anny a jedinou možností, jak dosáhnout spravedlivého soudu. Takové profesní metě se nedá odolat…

Jenže případ Anny O., jmenovkyně pacientky z knihy Sigmunda Freuda, je ostře sledovaný a Ben musí jednat obezřetně. Nejenže čelí nenávistným útokům, ale sám má profesní tajemství a komplikovaný osobní život. Navíc v průběhu léčby znejistí: opravdu Anna vraždila, nebo je za tím něco jiného? Jen ona zná pravdu o tom, co se té noci skutečně stalo. A jen Benedict ví, jak se k ní dostat. Ani pro jednoho z nich to dost možná nebude výhra.

Co když naše noční můry ve skutečnosti žádné noční můry nejsou? Příběh nahlížený z pohledu více postav neustále kličkuje a graduje až k napínavé hře na kočku a myš, kdy do poslední chvíle není jasné, kdo je tu kočka a kdo myš. Strhující, znepokojivý thriller, který vás jen tak nepustí.

S. C. Lalli: Odvoz pro Sáru

S. C. Lalli: Odvoz pro Sáru

Právnička, novinářka a spisovatelka Sonya Lalli, jejíž rodiče pocházejí z Indie, se narodila v kanadském…

O autorovi:

Britský spisovatel Matthew Blake získal prestižní vzdělání na univerzitách v Durhamu a Oxfordu a poté pracoval jako „speechwriter“ čili autor proslovů a textů v tiskovém oddělení Westminsterského paláce.

Když si jednoho dne přečetl, že průměrný člověk stráví přibližně třicet tři let svého života spánkem, dostal nápad na příběh. Intenzivně zkoumal téma zločinů spáchaných během spánku a tajemný „syndrom rezignace“ a došel ke kontroverzní otázce: spáchá-li někdo zločin jako náměsíčný, je vinen, nebo není? A tak se zrodil jeho knižní debut Anna O (2024).

Ohlasy na knihu:

„„Rozhodně jeden z nejlepších thrillerů roku.“ Lee Child

„Nestydatě omračující dílo… Jeden z nejlepších zvratů, jaké jsem kdy četl.“ David Baldacci

„Nepřetržitá napínavá jízda temnými zákoutími lidské mysli, plná dějových zvratů.“ Jeffery Deaver

„Absolutně návykový, ďábelsky promyšlený a hluboce originální. Anna O. je thriller, o kterém budou všichni mluvit.“ Lucy Clarke

„Strhující, znepokojivý kriminální román, který vás donutí otáčet stránky, i když byste už dávno měli spát.“ Nita Prose

„Premisa je originální, psaní stylové a výsledek nezapomenutelný.“ A. J. Finn

„Neuvěřitelná atmosféra.“ Ragnar Jonasson

„Extrémně zábavné a strašně nepředvídatelné.“ Cecelia Ahern

„To je tedy JÍZDA. Tuhle knížku si musí každý přečíst.“ Cressida McLaughlin

„Nejchytřejší thriller, co jsem za poslední roky četla.“ Emilia Hart

Zdroj: Tereza Schillerová, grada.cz

Další články z této rubriky

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*