#265 Horoskopy

Pražský orloj
Foto: Pixabay

Každé ráno si čtu horoskop na dnešní den. Ne ten románový, že potkám muže s černou botou, co mi řekne důležitou zprávu. Čtu si o aktuální situaci nad hlavou, kde se planety seskupují do konstelací jako na spartakiádě, připraveny podpořit nebo zhatit moje životní rozhodnutí.

Dneska by to šlo. Možná prý protlačíme škvírami osudu to, co potřebujeme. Škvíra je rozhodně lepší než štěrbina. Ondrovy horoskopy jsou takovou ranní češtinářskou radostí, i když těm trigonům a Luně v Raku a kýho šlaka vlastně vůbec nerozumím. Zvláště ne po ránu, kdy mluvím ve větách nerozvitých a nezvládla bych ani rozbor básně Polámal se mraveneček. Stačí, že tomu rozumí hvězdáři, astrologové, fyzici a další obdivuhodné osoby, které dokáží zachytit Vesmír do mřížky a rozpitvat na čtverečky. Pro mě je důležitý ten pocit, který po přečtení horoskopu mám, ať už mu rozumím nebo ne.

Bezstarostnost se vytratila a uvolnění přinášejí jen řídké momenty radosti, važme si jich. Tak je to dobrá zpráva, nebo špatná? Záleží nejen na úhlu postavení planet, ale hlavně na úhlu našeho nazírání na svět. Dobrý astrolog nejen popisuje situaci, ale ve svých výkladech dává vždycky na vybranou. Žádný horoskop na žádný den není vyloženě dobrý nebo vyloženě špatný. Když věříme na orgánové hodiny a rozpínavost Vesmíru, proč nevěřit tomu, že někdy je prostě lepší s rozhodnutím počkat pár dní?

Žena za volantem.

Kondiční jízda

Dnes vykrádám sama sebe, ale osvěžit čas od času některý ze starších příspěvků Zoufalce jistě není na škodu.…
Číst dále

Při tom trochu nepozorném ranním čtení horoskopu jsou pro mne nejdůležitější slova, která nějakým způsobem rezonují s mými vlastními myšlenkami, nebo mě naopak vyděsí. Dnes jsem se orosila u věty: Jsme ale pomalu v cíli jedné z letošních etap. A jestli ne, je třeba provést gruntovní úklid.  Tak to prrr! O uklízení už letos ani slovo, i kdybych měla jet trestné kolo navíc.

I když na druhou stranu, kdyby někdo vymyslel, jak vytřídit nepotřebné myšlenky z hlavy a v pytlích je rozvést do kontejnerů na tříděný odpad, uklízela bych dál.

Pěkně bych vysmýčila všechny mozkové závity a zbavila je nánosu prachu, potu, slz a nesplněných přání. A nemilosrdně vyházela všechno, co už mi nesedí a nikdy více už to nebudu potřebovat.

Každopádně pokud máte nějakou potřebu mě vidět, určitě to neodkládejte na později. Mohli byste se ocitnout v epicentru mé emoční nestability. Večer bude zajímavý, city nebudou úplně pod kontrolou.

 Závěr dne #265 zní: Čtěte horoskopy a inspirujte se hvězdami, které nám chvíli přejí a chvíli nepřejí. Rozhodnutí o tom, jaký den budeme mít, je ale stejně jen a jen na nás a na vlastních myšlenkách, které do Vesmíru vypouštíme.

Vaše Bára (www.uzasnabara.cz)

Další články z této rubriky

Příběhy s veselým koncem I.gutentor-overlay

Příběhy s veselým koncem I.

Začal listopad, můj nejméně oblíbený měsíc roku. Abych předešla obvyklým splínům, které se mě drží jako zlomyslná tma, rozhodla jsem…
Tisíc milgutentor-overlay

Tisíc mil

Jsem člověk, který strašně nerad plýtvá energií. V podstatě jedu v úsporném režimu a když je třeba, tak se hecnu…
Zamotaný příběh se jménygutentor-overlay

Zamotaný příběh se jmény

Kniha Svět Úžasné Báry je plná překvapení. Jedním z nich je zašmodrchaná historie kolem jmen autorek. Ve skutečnosti totiž knihu…
Proti srstigutentor-overlay

Proti srsti

Nemám ráda laskavý humor. Takovou tu „člověčinu“. Hlazení po srsti s blazeovaným úsměvem a vědomím, že dělám správnou věc.
Vím, že víš, že vímgutentor-overlay

Vím, že víš, že vím

Svůj blog považuji za svůj prostor pro své vlastní názory. Nepíšu na zakázku ani na přání, leda že by úplatek…
Reklama na tichogutentor-overlay

Reklama na ticho

V kuchyni hraje rádio starý hit Teamu s názvem Reklama na ticho. Uvařím si kafe a rádio jedním otočením cuplíku…
Dvanáct do tuctugutentor-overlay

Dvanáct do tuctu

Věřím tomu, že když si něco opravdu přejete, ono se vám to splní. Možná ne cestou, kterou očekáváte, možná ne…
Úklid pokračuje!gutentor-overlay

Úklid pokračuje!

Člověk, který vyjde z vězení, si prý se svou svobodou zpočátku neví rady. Je trochu ztracen. Podobně se cítím já,…

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*