#265 Horoskopy

Pražský orloj
Foto: Pixabay

Každé ráno si čtu horoskop na dnešní den. Ne ten románový, že potkám muže s černou botou, co mi řekne důležitou zprávu. Čtu si o aktuální situaci nad hlavou, kde se planety seskupují do konstelací jako na spartakiádě, připraveny podpořit nebo zhatit moje životní rozhodnutí.

Dneska by to šlo. Možná prý protlačíme škvírami osudu to, co potřebujeme. Škvíra je rozhodně lepší než štěrbina. Ondrovy horoskopy jsou takovou ranní češtinářskou radostí, i když těm trigonům a Luně v Raku a kýho šlaka vlastně vůbec nerozumím. Zvláště ne po ránu, kdy mluvím ve větách nerozvitých a nezvládla bych ani rozbor básně Polámal se mraveneček. Stačí, že tomu rozumí hvězdáři, astrologové, fyzici a další obdivuhodné osoby, které dokáží zachytit Vesmír do mřížky a rozpitvat na čtverečky. Pro mě je důležitý ten pocit, který po přečtení horoskopu mám, ať už mu rozumím nebo ne.

Bezstarostnost se vytratila a uvolnění přinášejí jen řídké momenty radosti, važme si jich. Tak je to dobrá zpráva, nebo špatná? Záleží nejen na úhlu postavení planet, ale hlavně na úhlu našeho nazírání na svět. Dobrý astrolog nejen popisuje situaci, ale ve svých výkladech dává vždycky na vybranou. Žádný horoskop na žádný den není vyloženě dobrý nebo vyloženě špatný. Když věříme na orgánové hodiny a rozpínavost Vesmíru, proč nevěřit tomu, že někdy je prostě lepší s rozhodnutím počkat pár dní?

Žena za volantem.

Kondiční jízda

Dnes vykrádám sama sebe, ale osvěžit čas od času některý ze starších příspěvků Zoufalce jistě není na škodu.…
Číst dále

Při tom trochu nepozorném ranním čtení horoskopu jsou pro mne nejdůležitější slova, která nějakým způsobem rezonují s mými vlastními myšlenkami, nebo mě naopak vyděsí. Dnes jsem se orosila u věty: Jsme ale pomalu v cíli jedné z letošních etap. A jestli ne, je třeba provést gruntovní úklid.  Tak to prrr! O uklízení už letos ani slovo, i kdybych měla jet trestné kolo navíc.

I když na druhou stranu, kdyby někdo vymyslel, jak vytřídit nepotřebné myšlenky z hlavy a v pytlích je rozvést do kontejnerů na tříděný odpad, uklízela bych dál.

Pěkně bych vysmýčila všechny mozkové závity a zbavila je nánosu prachu, potu, slz a nesplněných přání. A nemilosrdně vyházela všechno, co už mi nesedí a nikdy více už to nebudu potřebovat.

Každopádně pokud máte nějakou potřebu mě vidět, určitě to neodkládejte na později. Mohli byste se ocitnout v epicentru mé emoční nestability. Večer bude zajímavý, city nebudou úplně pod kontrolou.

 Závěr dne #265 zní: Čtěte horoskopy a inspirujte se hvězdami, které nám chvíli přejí a chvíli nepřejí. Rozhodnutí o tom, jaký den budeme mít, je ale stejně jen a jen na nás a na vlastních myšlenkách, které do Vesmíru vypouštíme.

Vaše Bára (www.uzasnabara.cz)

Další články z této rubriky

Romeo a tři Julie I.gutentor-overlay

Romeo a tři Julie I.

Velikonoční svátky trávím letos mimo domov. Žádný jarní úklid, pečení, vaření, zdobení, obsluha koledníků. Odjíždím s Jarda Tour do Itálie.
Zachraňte Úžasnou Báru VI.gutentor-overlay

Zachraňte Úžasnou Báru VI.

Po čem se mi bude stýskat po odjezdu z Prahy? Po přehršli možností, kam jít, co vidět a co zažít.…
Zachraňte Úžasnou Báru V.gutentor-overlay

Zachraňte Úžasnou Báru V.

Smetana, nebo Dvořák? Pro mě vždycky Antonín Dvořák. Vždycky. Ale musím říct, že v průběhu svého pražského macerování v kultuře…
Zachraňte Úžasnou Báru IV.gutentor-overlay

Zachraňte Úžasnou Báru IV.

Tak jsem se dnes chystala do divadla, které je na programu až zítra. Naštěstí jsem to zjistila včas, když jsem…
Zachraňte Úžasnou Báru III.gutentor-overlay

Zachraňte Úžasnou Báru III.

To si tak sedíte ve žlutém ušáku ve své dočasné laskavé pražské rezidenci, pracujete a za oknem najednou stíhačky. Napřed…
Zachraňte Úžasnou Báru II.gutentor-overlay

Zachraňte Úžasnou Báru II.

Když přijedete z malého města do velkoměsta, počet pošuků na metr čtvereční se výrazně zvýší. Jsem stále ve střehu. Pozoruju,…
Zachraňte Úžasnou Báru I.gutentor-overlay

Zachraňte Úžasnou Báru I.

Stačí pár šedých zimních měsíců bez většího povyražení a slunečního svitu a cítím, že uvadám. Jak vtipně poznamenala moje dcera,…
Bez obalugutentor-overlay

Bez obalu

Říct něco bez obalu znamená nebrat si servítky. Jít přímo k věci. Najít jádro pudla a pojmenovat ho.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*