#299 Debordelizace v praxi

Pavučina na staré kovové bráně.
Foto: Pixabay

Jednou za čas začnu s generálním úklidem. Vymetám pavučiny ze všech možných koutů, nekompromisně vyhazuju nebo nepotřebné daruji potřebným, vysypávám koš, třídím věci do složek a uklízím si je tam, kde je nikdo nenajde. Čtu si poštu a snažím se odpovídat důležitým nebo milým lidem (jsou to dvě množiny, které se neprotínají). Probírám se fotkama a většinu z nich ničím. Zavírám a otvírám okna, aniž bych je umývala. Ale nakonec přetřu alespoň klávesnici a obrazovku. Ano, uklízím si v počítači.

I když u toho sedím, pot se ze mne jen řine. Je to nekonečná, místy zábavná dřina. Na konci této strastiplné cesty mám na ploše novou fotku a tři složky, dvě pracovní a jednu soukromou, nazývanou od pradávna Moje tajemstvíčka. Vím, že to, co už nenajdu, nebudu potřebovat. Nebo se to vynoří někde z virtuálního světa, až mi to bude nejméně vhod. Je pryč polovina aplikací, které jsem nikdy v životě nepoužila. A mám tak prostor na další, které mě zaujmou, nadchnou, stáhnu si je, někdy i zaplatím. A pak je zase za čas vyhodím. Divný, divný svět. V těch šatech ze skutečné almary na neskutečné fotce jako almara vypadám. A žádná aplikace ze mě někoho jiného taky nevykouzlila. Vypadám pořád jako plus size modelka překrytá deseti různými filtry.

Nejšílenější na úklidu počítače je třídění mailů. Ani tady filtry tak úplně nepomáhají, protože přes všechny spamové koše mi v poště přistávají pořád nějaké nevyžádané nabídky, které nikdy nečtu. Jen když uklízím a potřebuju chvilku prokrastinace. Jeden z mailů mi nabízel tyto produkty. Pěkně pod sebou. Oči mi doslova přecházely, naštěstí byla v nabídce i sada pohyblivých očí ve zvláště velkém balení 700 ks. Dále to začalo by ještě zajímavější:

Ultrazvuková pomůcka proti štěkání

Návlek na penis B04102

Samozavlažovací kolík Juniper

Magnetická clona na auto proti mrazu

Exfoliační ponožky EP4 

Oboustranná taška na kolo s průzorem 

Likvidátor létajícího hmyzu

Dámský vibrátor Finoline

Plovací vesta pro psa 

Asi by se nám doma hodilo všechno, jen toho psa už nemáme. Naštěstí už dávno žádné zbytečné věci nekupuju. Protože čím více věcí máte, tím větší úklid vás čeká. Je to začarovaný kruh mezi světem virtuálním a skutečným, a nakonec z toho budete vždycky celí zpocení.

Závěr dne #299 zní: Až si uklidím doma a ve svém počítači, začnu uklízet i ve své hlavě. Tam podle mě všechen ten nepořádek a nesoulad začíná. Zatím jsem zjistila tyto závady, které bych mohla rozesílat mailem jako nevyžádaný spam nebo zoufalé volání o pomoc.

Plná paměťová karta

Zamrzání některých programů

Chybná instalace softwaru

Slabý zdroj

Nabořený ovladač

Pomalé stahování a nahrávání nových souborů

Zastaralá analogová mechanika

Problémy s vypínáním

Problémy se zapínáním

Opakující se hlášení o stavu nouze

Pro začátek se jdu vyresetovat a pak se uvidí. Kdybyste někdo věděli, co s tím, dejte mi určitě vědět!

Vaše Bára (www.uzasnabara.cz)

Další články z této rubriky

Foto: Pixabaygutentor-overlay

Ženy sobě

Vždycky jsem si lebedila v mužské společnosti. Mám ráda chytré muže, kteří vidí svět v souvislostech, mají odvahu a jsou…
Kouzelný supermarketgutentor-overlay

Kouzelný supermarket

V našem městě máme kouzelnou velkoprodejnu potravin. Každý zákazník, který do ní vstoupí, se stane neviditelným. Tedy my se navzájem…
Šťastný nový rokgutentor-overlay

Šťastný nový rok

Nealkoholické šampaňské a po půlnoci do postele. Tak vypadal můj letošní Silvestr v domě pro seniory.
Životní optimismusgutentor-overlay

Životní optimismus

Pokaždé, když se potkám s Libuškou, cítím se jako životní škarohlíd. Čínské přísloví říká: Upadni sedmkrát, vstaň osmkrát.
Nalejme si horké kávygutentor-overlay

Nalejme si horké kávy

Vodník potřebuje hrnek s pokličkou, aby mu dušičky neutekly. Já potřebuju hrnek s podšálkem, abych si kávu opravdu vychutnala.
Mladické nerozvážnostigutentor-overlay

Mladické nerozvážnosti

Když máte velký dům jako my, můžete schovávat velkou spoustu věcí. Nepotřebných je většina, uznávám, a také se snažím v…
Mých pět lajkůgutentor-overlay

Mých pět lajků

Sleduju tě na Facebooku, usmívá se na mě bývalá kolegyně, kterou potkám na ulici. Čtu všechny vaše články ve Žlutém,…
Vzpomínky v obrazechgutentor-overlay

Vzpomínky v obrazech

Na přelomu tisíciletí byly velkým hitem videokamery. Byly obrovské, nosily se ve speciální brašně a musely se do nich kupovat…

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*