#317 Žena v úzkých

mladá ženy zabalená do vlněného šátku se zamyšleným výrazem
Foto: Pixabay

Kdybyste věděli, že uspějete, do čeho byste se v životě pustili? Co byste udělali jako první? Žít tak, jako by nic nebylo nemožné, je fascinující návod k naplnění života. Jenže automatický kritik v naší hlavě je silnější než pud sebezáchovy. Neblázni, ztrapníš se. Selžeš. Přijdeš o peníze. Přijdeš o práci. O zdraví. Budeš pro smích. Dopadne to špatně. Něco se stane. Nedokážeš to. Ani to nezkoušej!

Když se tento program v naší hlavě natolik zautomatizuje, že už se s ním prakticky nedá bojovat, jsme lapeni v šedi průměrnosti. Přidají se pochyby jako Už jsi moc stará, a najednou člověk přestane po něčem toužit, přestane pochybovat. Dávné sny se rozplynuly a nové nepřišly. O čem sním, když spím? Je to tak strašné, že se to bojím přiznat. Já už ani ve snu nesním o ničem. Nelétám. Nepadám. Uléhám a propadám se do temnoty. Ráno se černočerná tma změní v každodenní šeď. Výjimkou jsou sny o tom, jak hraju divadlo v místním kině. Divadelní monolog s názvem Žena v úzkých a dlouhých. Probouzím se zpocená a – šťastná!

Podzimní cesta v listnatém lese. Čevené listy na zemi, žluté na stromech.

#362 Portfolio

Dříve než se člověk vydá nějakým novým směrem a vytyčí nové cíle, měl by se zastavit a ohlédnout, jaký…
Číst dále

Tento blog je mým soukromým pokusem najít v záplavě banalit a myšlenek záblesky větších snů a tužeb. Francouzského dirigenta už si asi nevezmu. Spoustu dětí taky neporodím, ani neuběhnu maraton. Fyzické limity se pokořit nedají. Ale určitě je mnoho věcí, které bych ještě dokázat mohla, kdybych chtěla. A kdybych věděla, co vlastně chci. Zatím jsem pouze žena „v úzkých“, ale ještě mám #317 dní na to, abych přidala i to „dlouhé“.

Závěr dnešního zamyšlení zní:

I stříbrné vlasy může čechrat stříbrný vítr. Hlavní je nerezignovat a jít za štěstím.

Vaše Bára (www.uzasnabara.cz)

Další články z této rubriky

Foto: Pixabaygutentor-overlay

Ženy sobě

Vždycky jsem si lebedila v mužské společnosti. Mám ráda chytré muže, kteří vidí svět v souvislostech, mají odvahu a jsou…
Kouzelný supermarketgutentor-overlay

Kouzelný supermarket

V našem městě máme kouzelnou velkoprodejnu potravin. Každý zákazník, který do ní vstoupí, se stane neviditelným. Tedy my se navzájem…
Šťastný nový rokgutentor-overlay

Šťastný nový rok

Nealkoholické šampaňské a po půlnoci do postele. Tak vypadal můj letošní Silvestr v domě pro seniory.
Životní optimismusgutentor-overlay

Životní optimismus

Pokaždé, když se potkám s Libuškou, cítím se jako životní škarohlíd. Čínské přísloví říká: Upadni sedmkrát, vstaň osmkrát.
Nalejme si horké kávygutentor-overlay

Nalejme si horké kávy

Vodník potřebuje hrnek s pokličkou, aby mu dušičky neutekly. Já potřebuju hrnek s podšálkem, abych si kávu opravdu vychutnala.
Mladické nerozvážnostigutentor-overlay

Mladické nerozvážnosti

Když máte velký dům jako my, můžete schovávat velkou spoustu věcí. Nepotřebných je většina, uznávám, a také se snažím v…

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*