Jennifer Probstová: Italské léto

Jennifer Probstová: Italské léto
Foto: Pixabay

Americká spisovatelka Jennifer Probstová je známou autorkou oblíbených, mistrně napsaných romantických románů pro ženy, jež se řadí k bestsellerům.

Jennifer Probstová: Italské léto
Foto: se souhlasem nakladatelství Euromedia Group

Jennifer Probstová měla o budoucím povolání jasno už od dětství, kdy se rozhodla, že bude spisovatelkou. Její touha i nadání byly natolik silné, že ve dvanácti napsala svůj první román pro mládež. Od té doby vydala několik velice úspěšných knih, mezi něž patří i Italské léto o společné ozdravující rekreaci zástupkyň tří generací jedné rodiny. Román vznikl na základě inspirace z vlastní cesty do Itálie, kterou podnikla Jennifer s matkou, kmotrou a patnáctiletou neteří. Tehdy je dvoutýdenní společné turné změnilo a mnoho prožitých scén to v románu věrně zachycuje. „Věřte si a nikdy se nevzdávejte bez ohledu na to, kdo vám co říká,“ připomíná autorka i svoji zkušenost, díky níž dospěla ke štěstí.

Babička Sophia, 75letá vdova, několik let s obavami pozoruje, že si její dcera Francesca, svobodná matka a pracovně vytížená šéfka reklamní agentury, nedokáže najít potřebný čas pro svoji osmnáctiletou dceru Allegru, s níž se kvůli tomu stále více odcizují. Sophii proto napadlo uskutečnit někdejší sen a navštívit Itálii, zemi svých předků. Chřadnoucí zdraví a touha stmelit rodinu ji přesvědčí, že je k tomu nejvyšší čas. Bez meškání objedná pro všechny zájezd do Itálie. Alespoň na pár dnů se cítit jinak než uvězněná ve stárnoucím těle a poskytnout dceři i vnučce možnost se znovu sblížit.

Allegru čeká poslední ročník školy, hledá svoji identitu, netuší, čím chce být ani z čeho by mohla být šťastná. „Mezi kamarádkami jsem si připadala pod tlakem, abych byla někým jiným, kdo zapadne. S mámou jsem měla pocit, že si mě nevšímá a že jsem polapená v jakémsi ideálu, který si ona představuje. Možná bylo konečně načase činit vlastní rozhodnutí.“ Místo nudného rodinného výletu se chce raději přidat k partě nových kamarádů, s nimiž okusila drogy a „svobodnou jízdu“. Po incidentu, kdy ji zadržela policie, nakonec – byť nerada – souhlasí s návrhem babičky. Ještě netuší, jak jí do života zasáhne setkání a vzájemná náklonnost s mladíkem, který se cesty také zúčastní a rozhodl se pro duchovní dráhu kněze.

Léto je tou pravou příležitostí a výzvou ke změně, kterou všechny tři ženy nutně potřebují. Společně poznávají okouzlující zemi, oplývající památkami, starou kulturou a přírodními krásami, kde má jejich rodina kořeny. V podmanivém prostředí Říma, Toskánska a Benátek postupně nabývají ztracenou životní rovnováhu, důvěru a nalézají nové štěstí i lásku…. Sophia věří v sílu rodinného pouta a vzájemné opory. Podaří se jí uskutečnit plán a utužit rodinné vztahy?

Zdroj: redakce – Dana Vondrášková, knihobaze.cz

Další články z této rubriky

Vražedkyně, nebo oběť?gutentor-overlay

Vražedkyně, nebo oběť?

Opravdu ubodala své přátele? Průměrný člověk prospí třiatřicet let. Čeho všeho jsme během spánku schopni? A neseme za to odpovědnost?…

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*