Jiří Kučera: Bílí baroni

Jiří Kučera: Bílí baroni
Foto: Freepik

Podtitulek „Bílé pláště v zajetí zelených mozků“ v podstatě společně s ilustracemi Petra Urbana zkratkou vystihuje, co můžete od knihy čekat.

Jiří Kučera: Bílí baroni
Foto: nakladatelství XYZ

Humorný román z prostředí budoucích vojenských lékařů se pokouší očima medika Michala Kunce popsat život vojenských mediků ve 20. století.

Studium na vojenské vysoké škole, spojené s plněním základních vojenských povinností, okořeněné popisem absurdních situací a ještě absurdnějších rozhovorů s nadřízenými i spolužáky, popisuje autor s nadhledem a peprným humorem.

Situace, ve kterých se ocitá, často končily dobře jen díky velké dávce štěstí, kterého stejně jako alkoholu měl medik Michal víc než dost. Při zdolávání překážek a hloupých lidí Michalovi také velmi pomáhalo několik věrných kamarádů a dovednost se vykecat ze všech průšvihů.

Věřím, že kniha bude mít spoustu příznivců. Možná však i nějaké nespokojence s často drsnějším popisem „studijních úspěchů“, které je však pro vystižení doby, situace i rozdílných pohledů na jednu a tu samou věc naprosto nutné.

Zdroj: redakce – Zdena Mášová (autorské dílo), xyz.cz

Další články z této rubriky

gutentor-overlay

Chris Greenhalgh: Miloval jsem Ingrid Bergmanovou

Slavná švédsko-americká herečka Ingrid Bergmanová (1915-1982) se seznámila v Paříži ve čtyřicátých letech s neméně známým válečným fotografem Robertem Capou…
Petr Sojka: Příběhy pražských dvorkůgutentor-overlay

Petr Sojka: Příběhy pražských dvorků

Autor pořadů České televize „Z metropole“ a „Tajemství pražských dvorků“, redaktor Petr Sojka (nar. 1965), nás tentokrát zve na prohlídku…
Michael Connelly: Advokátgutentor-overlay

Michael Connelly: Advokát

Jde o příběh advokáta, který po roční pauze zvažuje svůj návrat do světa advokacie a netuší, že už někdo jiný…
Iveta Svobodová: Jako přízrakgutentor-overlay

Iveta Svobodová: Jako přízrak

Kniha plná napětí, vyprávějící o současných kriminálních případech, sahajících až za hranice našeho státu.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*