Judy Leigh: Babičky na cestě za sluncem

Judy Leigh: Babičky na cestě za sluncem
Foto: Freepik

 Aktivní, usměvavá Angličanka Judy Leigh je úspěšnou spisovatelkou. Vydala už devět knih, pokaždé rychle rozebraných, neboť čtenáři milují příběhy, které jsou jim dějem důvěrně blízké.

Judy Leigh: Babičky na cestě za sluncem
Foto: se schválením nakladatelství Grada

„Všechny mé romány oslavují přátelství, životní vzestupy a pády, vztahy, sílu smíchu a víru, že každý by měl mít druhou šanci na štěstí, bez ohledu na věk“, říká sympatická Judy Leigh, která ráda cestuje, miluje divadlo a hudbu, praktikuje reiki, jógu, je vegankou a laskavou přítelkyní svým třem černým kočkám.

Jako oblíbená autorka beletrie (nejen) pro ženy dokonale rozumí svým hrdinkám, umí se vžít do jejich vnitřního světa, starostí, úspěchů, lásek, zklamání i radostí natolik, že leckteré čtenářce připadá, jako by psala právě o ní. Judy vnímá barevnost života ve všech odstínech a vyskytne-li se krize, ví, že „nikdy není pozdě“ na nové šance.

To je také případ dvou starších sester, povahově rozdílných, ale vzájemně se podporujících. Temperamentní, svobodomyslná vdova Molly, narozená ve znamení Lva, má před sebou oslavu svých sedmdesátin. Dosud se cítila stejně jako ve třiceti nebo čtyřiceti, ale roky jako by uháněly čím dál rychleji. Prohlíží se v zrcadle i ve vzpomínkách a pociťuje, že nastal čas na změnu zajetého stereotypního života. Velké narozeniny bere zároveň jako velký začátek k novým dobrodružstvím.

Ve stejnou dobu se Mollyině sestře Nell rozpadá po čtyřiceti letech manželství, když se její muž zamiluje do mladší ženy, aby „konečně zjistil, co je láska“. Molly ji povzbuzuje a přesvědčuje, že nejde o katastrofu, ale o šanci pro novou příležitost. Té se obě osamělé ženy okamžitě chopí a na několik měsíců odlétají do Španělska, kde je čeká slunečná pláž, moře, spousta lákavých obchůdků, restaurací, kaváren, nových přátel a zážitků. Molly si do deníku zaznamenává: „Dnešek byl mnohem zajímavější, než bych si uměla představit… Původně jsem očekávala jen další obyčejný sluneční den na pláži. Je legrační, co všechno se může stát, když si povídáte s cizími lidmi, hlavně s hezkými muži na lodi.“

Spolu i každá po svém si nadšeně užívají blahodárných dnů u moře a Nell se překvapivě rychle vzpamatovává z citového zklamání. Molly ale zanedlouho nutí neklidná povaha naplnit touhu po dalších cestách i poznávání a vydává se vstříc neznámým, ale jistě skvělým prožitkům. Jaké budou? Do jaké míry ovlivní její další plány a životní vyhlídky? A jakou roli v nich budou hrát muži, s nimiž se setká? To se dozví každý, kdo se začte do svěží, přitažlivé knihy Judy Leigh, aniž by se ubránil postřehu několika autobiografických prvků, jež spisovatelka vtiskla do obdivuhodné Molly.

Kniha vychází ve skvělém překladu Marie Frydrychové.

Zdroj: Text – Dana Vondrášková, Grada.cz

Další články z této rubriky

gutentor-overlay

Chris Greenhalgh: Miloval jsem Ingrid Bergmanovou

Slavná švédsko-americká herečka Ingrid Bergmanová (1915-1982) se seznámila v Paříži ve čtyřicátých letech s neméně známým válečným fotografem Robertem Capou…
Petr Sojka: Příběhy pražských dvorkůgutentor-overlay

Petr Sojka: Příběhy pražských dvorků

Autor pořadů České televize „Z metropole“ a „Tajemství pražských dvorků“, redaktor Petr Sojka (nar. 1965), nás tentokrát zve na prohlídku…
Michael Connelly: Advokátgutentor-overlay

Michael Connelly: Advokát

Jde o příběh advokáta, který po roční pauze zvažuje svůj návrat do světa advokacie a netuší, že už někdo jiný…
Iveta Svobodová: Jako přízrakgutentor-overlay

Iveta Svobodová: Jako přízrak

Kniha plná napětí, vyprávějící o současných kriminálních případech, sahajících až za hranice našeho státu.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*