Karel Gott: Má cesta za štěstím

Karel Gott: Má cesta za štěstím
Foto: Freepik

Možná čekáte nějaké pikanterie, ale to nikdy nebyl můj záměr ani styl. Zdůrazňuji, že vydávám MOJE vzpomínky. Někteří aktéři z mé knihy mohou tvrdit, že „to přece bylo jinak“, to však budou JEJICH vzpomínky. S tím už nic nenadělám. Já si to pamatuji takto. Po svém.

Karel Gott: Má cesta za štěstím
Foto: Freepik

T

o je část prologu, kterým začíná kniha životních vzpomínek Karla Gotta. Spousta životních střípků poskládaných poutavou formou do poháru života jednoho neobyčejného člověka, který svou hudbou provázel několik generací a pro mnohé byl a zůstal národním pokladem.

Kdo chce mít průvodce životem Karla Gotta, koho jiného si zvolit než Mistra samotného. Jak autor říká hned na začátku, jde o jeho vzpomínky a jeho život, proto je kniha tak cenná. Je plná fotografií a autentických písemností, ale i úvah a zamyšlení nad zvolenými cestami životem. Autor se nevyhýbá ani nepříjemným tématům a snaží se popsat a vysvětlit svá rozhodnutí, která udělal a proč. Nehledá viníka, na kterého by ukázal místo sebe, pokud udělal rozhodnutí, které později nebylo vnímáno pozitivně, pokusil se jen přiblížit situaci, dobu a svůj život v ní.

Stejně jako každý z nás se musel často spolehnout na svůj instinkt, svůj pohled na danou věc, situaci a pak se rozhodnout. Ať už v soukromém nebo pracovním životě, každé rozhodnutí mělo důsledek nejen pro něho samotného, ale i pro mnoho dalších lidí. Ale důležité je slůvko, bylo.

Už název říká, že vše bude o cestě za štěstím a nejkrásnější na této knize je, že štěstí a láska tam opravdu jsou. Kniha má téměř 700 stran a přesto, když ji dočítáte, doufáte, že ještě nekončí.

Kniha je krásný dárek pro všechny, kdo chtějí ještě chvíli pobýt s člověkem, který je provázel jejich životem. Pro všechny, kdo si chtějí zavzpomínat na dobu svého dětství nebo mládí očima člověka, který v té době žil a jehož hlas je často provázel při prvních láskách nebo je utěšoval při jejich trápení. Tato kniha je zároveň ukázkou úcty a respektu autora k životu, jeho fanouškům a rodině a stejně tak úcty a respektu jeho ženy k němu samotnému při dokončování knihy tak, jak si Mistr přál.

Zdroj: Zdena Mášová, Knihobaze.cz

Další články z této rubriky

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*