Marcela Kotová, Veronika Kubáčová: Rozhýbej svůj jazýček – nové hry

Marcela Kotová, Veronika Kubáčová: Rozhýbej svůj jazýček – nové hry
Foto: Freepik

Rozvoj řeči hravě

Po úspěšném vydání stejnojmenné publikace v roce 2019, v níž Marcela Kotová (nar. 1976) poskytuje hravé návody k rozvíjení řeči u předškolních dětí, vychází její další kniha na pomoc při výslovnosti a vadách řeči u malých dětí.

Marcela Kotová, Veronika Kubáčová: Rozhýbej svůj jazýček – nové hry
Foto: se souhlasem nakladatelství Grada

Marcela Kotová pracuje od roku 1994 jako učitelka mateřské školy a s výchovou předškolních dětí má letité zkušenosti. Zamilovaly si ji děti i jejich rodiče a v roce 2013 byla navržena do soutěže „Zlatá mateřinka“, v níž úspěšně postoupila do finále mezi sedm nejlepších učitelek. V nakladatelství Grada jí vyšlo už dvanáct knížek zaměřených právě na předškolní děti.

Správnou výslovnost i slovní zásobu mohou rodiče u svého dítěte podporovat od raného věku tím, že si s ním povídají a věnují se rozvíjení komunikace i při různých činnostech. Rozhýbat jazýček pomůže i tato výborná knížka. V devatenácti tematických kapitolách se děti zábavným způsobem rozcvičí, rozhýbají tělo, zahrají si hry s dýcháním, rozmluví se při opakování vybraných slovíček a přitom procvičí jednotlivé hlásky. Podobně cílené jsou krátké pohádky, v nichž dítě opakuje zvýrazněná slova spolu s dospělým.

Nápadité hry rozvíjejí smysly, posilují logické uvažování, manuální zručnost, jemnou motoriku a další dovednosti nebo zaujmou po hudební stránce. Děti se naučí mnoho hezkých básniček a písniček, jejichž rytmus mohou zároveň vytleskávat. Budou je bavit veselé hry, jednoduché procvičování dechu nebo malování s pastelkou. V knize jsou dobře popsány a doplněny množstvím barevných obrázků Veroniky Kubáčové.

Ke společným milým chvílím s dětmi, při nichž si budou procvičovat jazýček, myšlení, zručnost i kreativitu vám bude kniha Marcely Kotové vítaným pomocníkem.

Zdroj: redakce – Dana Vondrášková (autorské dílo), grada.cz

Další články z této rubriky

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*