VĚŠTKYNĚ – Barbara Woodová

recenze_knihy_vestkyne_woodova_barbora.
Foto: Pixabay

Autorka nás zve do příběhu, ve kterém se potkává současnost s dávnou historií. Příběh plný zajímavých zápletek nás zve k příjemně napínavému odpočinku s knihou.

VĚŠTKYNĚ

Barbara Woodová

nakladatelství Ikar

2018

440 stran

Kateřina je mladá, cílevědomá archeoložka. Na prahu milénia učiní objev, který změní mnoho životů.

Zavede nás do egyptských nalezišť a nechá nás nahlédnout do nelehkého života badatelů pátrajících po odpovědích, které trápí lidstvo od nepaměti. Třeba jak to bylo v dobách Mojžíšových?

Archeologický nález Kateřinina týmu rozvíří mnohé vody a stává se „horkým zbožím“. Přestože se po nálezu začínají dít divné věci, Kateřina musí pátrat dál i když jí ta tvrdohlavost se zvědavostí může přinést smrt. Potřebuje vše osvětlit, zdokumentovat pro lidstvo a z osobních důvodů.

Utíká zpět do své domoviny. Hledá pomoc u svých nejbližších, snaží se nalézt odpovědi na stále další a další otázky, které se před ní vynořují. Co by znamenal nález, který právě udělala s celou historií křesťanství a církví vůbec? Může ohrozit své přátele? Kam jít a komu ještě věřit?

Dobrodružný příběh nás seznamuje s historií a ukazuje nám jiný pohled na známé příběhy z počátků křesťanství. Potkává se v něm dobro i zlo, láska a zrada, všechno, co si čtenář může přát pro příjemné počtení.

Další články z této rubriky

Jitka Suchá: Cvičení paměti na celý rokgutentor-overlay

Jitka Suchá: Cvičení paměti na celý rok

Jitka Suchá (nar. 1973) využívá odborných metod k procvičování paměti pacientů trpících Alzheimerovou nemocí. Široké veřejnosti bez ohledu na věk…
Dagmar Lužná: Kouzlo kváskugutentor-overlay

Dagmar Lužná: Kouzlo kvásku

Dagmar Lužná (nar. 1960) je odbornou poradkyní v oblasti makrobiotiky a zdravého životního stylu. Napsala na toto téma několik knih,…
Joan Collins: Svět podle Joangutentor-overlay

Joan Collins: Svět podle Joan

Jedna z největších filmových a televizních hereckých osobností, nezávislá a osobitá Joan Collins, oslavila 23. května 2023 devadesátiny. Natočila přes…

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*