Pokud vám taky chybí

žárovka co svítí v dalních
Foto: Úžasná Bára

Prý nám chybí energie. Ozývá se ze všech stran varování o hrozbě příliš drahé, stále hůř dostupné energii. Tak se chci zeptat, jestli vám taky chybí a budete ji hledat?

Kde?

Jsou dny, kdy vstávám velmi nerada, protože nemám dost energie na každodenní vstup do pracovního života.

To pak hned po ránu zpytuji svědomí, kam jsem ji dala, co jsem v noci nebo den předtím dělala.

Jedno vím jistě. Zase jsem to přepískla.

Včera jsem byla „křepelka“ snažící se být hospodyňkou, co pro pírko skočí, stále ještě přitažlivou ženou svému muži i milovanou babičkou, která se věnuje svým malým láskám, proto jsem byla chvíli princeznou, a pak zas průvodčí modrého vlaku.

Dneska při slaňování z postele jsem maximálně ta babička z knih Boženy Němcové. Stará to žena, která musí nejen vstávat a namalovat si nějaký obličej, ale hlavně musí hledat. Ztratila jsem totiž energii. Potřebuji ji najít, protože všichni v práci počítají s tím, že ji mám.

Nezbývá, než alespoň kamuflovat daný stav těla i duše. Rychlým příchodem do práce a vstupem do dveří, které výjimečně zavírám, aby nikdo jiný nepostřehl ztrátu. Čeho? No přeci mojí energie. Rozbíhám zásadní kroky pro nalezení chybějící energie. Nejprve ji hledám na dně opravdu velkého hrníčku s kávou…Nic.

Postupuji dál. Otevírám e-maily…chyba. Tady ztrácím snad i poslední zbytky energie, které jsem měla.

Otevírám šuplík. Výborně, je tam pár celozrnných sušenek s hořkou čokoládou, ranní potěšení a nález malého, ale opravdu malinkého kousku energie.

Přichází kolegyně, a ptá se na volný víkend. Začínám u společné kávy číslo dvě a společné likvidace mých šuplíkových zásob vyprávět a nalézat. Co? No přeci tu energii.

Nebyla daleko, jen jsem chvíli nevěděla, že ji vlastně mám. Přestože nebo právě proto, že jsem ji nejprve rozdala, že jsem si ji nesyslila pro sebe, ale předala svému okolí. A to okolí mi vše pak nezištně, s láskou, vrací.

Společně jsme schopni energii najít i si ji předat. Je dostupná všem, přestože je tak drahá.

Když budeme s lidmi a zůstaneme lidmi, bude se nám dařit energii nalézat a bude nám opravdu drahá.

Další články z této rubriky

Foto: Pixabaygutentor-overlay

Ženy sobě

Vždycky jsem si lebedila v mužské společnosti. Mám ráda chytré muže, kteří vidí svět v souvislostech, mají odvahu a jsou…
Kouzelný supermarketgutentor-overlay

Kouzelný supermarket

V našem městě máme kouzelnou velkoprodejnu potravin. Každý zákazník, který do ní vstoupí, se stane neviditelným. Tedy my se navzájem…
Šťastný nový rokgutentor-overlay

Šťastný nový rok

Nealkoholické šampaňské a po půlnoci do postele. Tak vypadal můj letošní Silvestr v domě pro seniory.
Šunkofleky ne!gutentor-overlay

Šunkofleky ne!

Z vyprávění svojí babičky vím, že její maminka, moje prababička, byla výborná kuchařka. Bylo to ještě za Rakouska-Uherska, kdy bydleli…
Životní optimismusgutentor-overlay

Životní optimismus

Pokaždé, když se potkám s Libuškou, cítím se jako životní škarohlíd. Čínské přísloví říká: Upadni sedmkrát, vstaň osmkrát.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*