Ulrich Emil Duprée: Ho´oponopono

Ulrich Emil Duprée: Ho´oponopono
Foto: Freepik

Havajský rituál odpuštění

Ulrich Emil Duprée (nar. 1962 v Německu) se zajímá o alternativní medicínu, metafyziku, duchovní nauky a východní filozofii. Jeho kniha o účincích starého havajského rituálu odpuštění se okamžitě stala bestsellerem a pomohla mnoha lidem dosáhnout vnitřního klidu.

Ulrich Emil Duprée: Ho´oponopono
Foto: se souhlasem nakladatelství Beta

Autor, jenž byl svého času mnichem, se představuje jako poutník a tichý badatel, jenž poznal různé duchovní směry a učení. Mimo jiné ho zaujal starý havajský rituál, díky němuž lze vyřešit a odstranit mnoho problémů, nesvárů a nedorozumění. Metoda obyvatel Havaje „země alohy“ – lásky, míru, soucitu a slitování – pomáhá každému.

Knížka „Ho´oponopono – Havajský rituál odpuštění“ byla poprvé vydána v Německu roku 2011. Pro pozitivní přínos, jež tato duchovně spirituální terapie přináší, se řadí k nejvyhledávanějším ozdravným metodám. Její název v překladu znamená „dělat správně správné“ a naplňovat přitom touhu žít v míru a harmonii sám se sebou i s druhými. To znamená „srovnat kurz“ s jednotou a nechat na sebe působit její blahodárné účinky. Osvědčená havajská duchovně spirituální technika zbavuje strachu, nevhodných vzorců chování či dogmat, pochybností, předsudků, myšlenkových bloků a působí na odstranění psychosomatických potíží. Účinkuje v případě osobní rozladěnosti, vztahových nesrovnalostí, konfliktů v rodině, partnerství či na pracovišti. Jde zároveň o mocný nástroj k řešení problémů.

Kdykoliv se cítíme v disharmonii nebo jsme v konfliktu, můžeme pociťované negace uvolnit pomocí jednoduchého rituálu ho´oponopono. Hlavní a nejdůležitější jeho částí je pronášení čtyř vět: „Omlouvám se. Prosím, odpusť mi. Miluji tě. Děkuji ti.“ Jejich používání působí podobně jako ozdravující mantra. Co v sobě obsahují a jak je vnímat, objasňuje autor v doplňujícím vysvětlení a uvádí jejich použití v praktických cvičeních.

Myslíte, že to nedokážete vůči někomu, kdo vám ublížil, na koho máte vztek, anebo vůči sobě, když se trápíte sebeobviňováním? Zkuste tuto metodu a sami zjistíte, jak funguje. „Málokdy můžeme ovlivnit jednání jiných lidí, můžeme se však rozhodnout, jak o tomto jednání budeme smýšlet, co budeme cítit a jaké závěry z něj vyvodíme. Máme na vybranou – buď ze sebe můžeme učinit zajatce vlastních myšlenek, nebo se osvobodit a růst,“ povzbuzuje duchovní léčitel Ulrich Emil Duprée a dodává: „Prosím, vystupte ze stínu a získejte zpátky svou moc něco změnit. Jednoduše důvěřujte síle lásky a odpuštění.“

Kapesní formát knížky umožňuje mít ji jako spolehlivého průvodce vždy při ruce a těšit se laskavé moudrosti a podpory ve chvílích, kdy potřebujeme povzbudit a oprostit se od tíhy starostí a negativních myšlenek.

V nakladatelství Beta vyšly i další autorovy knihy, jež přijdou vhod: „Ho´oponopono a rodinné konstelace. Láskyplné odpouštění ve vztazích“ (2016) a společná kniha autora a jeho české partnerky Andrey Brucháčové – „Ho´oponopono a poklepávání. Rituál odpuštění a harmonizace energie“ (2019).

Zdroj: redakce – Dana Vondrášková (autorské dílo), nakladatelstvibeta.cz

Další články z této rubriky

David James Poissant: U jezeragutentor-overlay

David James Poissant: U jezera

Oceňovaný americký spisovatel David James Poissant se narodil v Syrakusách ve státě New York. Stěhoval se pak po různých místech,…

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*