Katie Gayle: Vražda v anglické zahradě

Katie Gayle: Vražda v anglické zahradě
Foto: Pixabay

1. záhada Julie Birdové

První „záhada“ se skrývá hned pod autorským jménem Katie Gayle, jež ve skutečnosti představuje dvojici nejprodávanějších jihoafrických spisovatelek – Kate Sidley a Gail Schimmel. Společně napsaly několik úspěšných knih různých žánrů.

Katie Gayle: Vražda v anglické zahradě
Foto: se svolením nakladatelství Leda

Julii Birdovou čekal nový život. Po třicetiletém manželství se rozvedla a dala výpověď z práce sociální pracovnice. Záhy nato se přestěhovala z rušného Londýna do malebného městečka Berrywick, kde, jak doufala, nalezne klid. Koupila si tu hezký dům se zahradou, kterou chtěla zvelebit a namísto staré kůlny postavit kurník pro pár slepic.

Ani ne po týdnu však poznala, že s představou nudného života ve zdánlivě ospalém městečku se může nadobro rozloučit. Při bourání kůlny se pod podlahou našla kostra, pohřbená zde snad dvacet let. V Berrywicku ale nebyl v tu dobu nikdo hlášen jako pohřešovaný. Kdo tedy byla dívka, jejíž ostatky se našly, a co bylo příčinou její smrti?

Po počátečním šoku se Julia přidala k vyšetřování inspektorky Hayley Gibsonové, která nakonec ocenila její pomoc. Julia jako zkušená a zvídavá sociální pracovnice řešila různé případy problematického chování a uměla se vžít do ducha událostí i do lidské nátury. To jí pomáhalo při pátrání po stopách, vedoucích k objasnění zločinu.

Sotva ale započalo, našla Julia se svým psem na procházce kolem jezera další mrtvou, jíž byla Maeve, která si sem chodila pravidelně zaplavat. Při ohledání koronerem se však zjistilo, že nešlo o nehodu. Místní se začali obávat, že mezi nimi možná žije vrah obětí. Přibude k nim i další?

Dvě mrtvoly ve dvou týdnech, to je šílené! Julia dělá vše, co je v jejích silách, aby pomohla pachatele odhalit. Seznamuje se s obyvateli městečka, kteří pod zdánlivě přívětivým vnějškem ukrývají svá tajemství.

Ráda by už pokračovala s plánovanými pracemi na zahradě, které musejí zatím počkat, než na místo bude moci vkročit. Snad se ale nic nestane, když zatím vytrhá plevel na okraji. Pod jeho kořínky našla něco, co policie přehlédla, a významně pomůže v dalším pátrání.

Napínavá detektivka odhaluje tajný život několika místních a vede k překvapivému odhalení obou zločinů. Vychází v překladu Benjamina Kurase.

Zdroj: redakce – Dana Vondrášková (autorské dílo), leda.cz

Další články z této rubriky

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*