Marie Formáčková: Přešlé mrazem

Marie Formáčková: Přešlé mrazem
Foto: Freepik

Kniha pro ženy, které si umí vychutnat život v každém věku. Kniha, jež se snaží ukázat, že spousta zážitků a zkušeností dává prostor o tom vyprávět a mít na co vzpomínat. Zároveň, že je dobré uchovat si radost z každého dne a plnit si jednu základní povinnost, každého dne si užívat.

Marie Formáčková: Přešlé mrazem
Foto: Albatros Media

V knize jsou vyprávěny osudy jedenácti zralých žen, jejichž osudy se v určitých okamžicích proplétají a ovlivňují.

Každá z žen je jiná, jedno však mají společné – muže a zážitky s nimi.

Třeba hned první, Františka. Okolím je vnímána téměř už jako truchlící vdova. Nikdo ale netuší, že ona smrt svého muže vnímá jako osvobození z dlouhodobého psychického týrání.

Naopak svobodomyslná Marie je zvyklá vždy spoléhat sama na sebe a muže ve svém životě brát jako příjemné zpestření.

Jedenáct příběhů, jedenáct různých životů a několik krásných okamžiků s ženami, jejichž zážitky s muži byly často nepovedené, přesto je to neodradilo. Hledají dál a věří, že nikdy není pozdě začít znovu, že láska není jen výsadou mladých.

Knížka mne bavila od první stránky. Je veselá a optimistická, přestože většina příběhů jedenácti žen nepatří mezi ty, které bych chtěla prožívat. Jsem ráda, že jsem ji objevila.

Zdroj: redakce – Zdena Mášová (autorské dílo), albatrosmedia.cz

Další články z této rubriky

Couchsurfing v Saúdské Arábiigutentor-overlay

Couchsurfing v Saúdské Arábii

Známý německý novinář Stephan Orth (nar. 1979) na cestách využívá CouchSurfing, internetovou službu bezplatného ubytování. Poznává nejen život, kulturu a…
České pohádkygutentor-overlay

České pohádky

Díky bakalářské práci výtvarnice Anny-Marie Kohutové na téma Ilustrovaná kniha České pohádky se můžeme těšit z její realizace s nádhernými…
Boo Walker: Španělský úsvitgutentor-overlay

Boo Walker: Španělský úsvit

Sympatický spisovatel z Jižní Karolíny Boo Walker (nar. 1979) promítl i některé osobní zkušenosti do čtivé novely Španělský úsvit.
Dale Carnegie: Jak získávat přátele a působit na lidigutentor-overlay

Jak získávat přátele a působit na lidi

Odkaz Dale Carnegieho (1888-1955), slavného amerického motivačního spisovatele, psychologa, lektora a řečníka, budí stále velký zájem. Jeho průlomové knihy, zaměřené…

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*