Dvanáct do tuctu

Dvanáct do tuctu
Foto: Pixabay

Věřím tomu, že když si něco opravdu přejete, ono se vám to splní. Možná ne cestou, kterou očekáváte, možná ne očekávaným způsobem ani z očekávané strany, ale splní. Já jsem vždycky chtěla kopu dětí a velkou rodinu.

Potkala jsem je na začátku jejich plnoletosti, v divokých dobách nekonečného mejdanu. Dnes jsou to třicátníci s vlastními rodinami, kteří už mi neříkají mámo, ale babi. To se tak v životě prostě stane, že najdete tucet dětí – muzikantů, a než si na to zvyknete, máte tucet vnoučátek. Ve skutečnosti je jich ještě mnohem více, protože muzikou prošli dočasně další plodní divoši, že, Valis? A taky přijímáme vnoučky přiženěné a neděláme žádné rozdíly.

Dvě děti na laviččce, jede z nich je novorozené miminko.

#270 Na Toníčka!

Pokud opět postrádáte několik blogů, jste v obraze. Kromě dvou dnů hledám i klíče od auta, zubní kartáček, kaktus…
Číst dále

Dnešní den jsme vítali do života dvanáctý kousek. Toníček ulehl do souborové kolébky a jeho jméno bylo vypáleno do dřevěné pelesti stejně jako jména jeho kamarádů. Napřed přišel Jan a v průběhu pěti let se pak narodilo deset dětí. Nádherných, úžasných dětí, které změnily naše životy a za dalších pár let změní i svět. Jak by ne! Vždyť jsou to moje úžasná vnoučátka!

Jan, (Matýsek), Anežka, Matouš, Erik, Marek, Lukáš, Markéta, Šimon, Barbora, Marie a Antonín.

Nejsem babička, která by sledovala narozeniny a byla stále k dispozici pro hlídání. Taky se na rozdíl od ostatních nedívám novorozencům na prstíčky, pro jaký nástroj mají vrozenou dispozici. Ale pokud jde o laskavou náruč, jsem tady pro všechny ty prcky i pro jejich rodiče. Protože lásky se člověk nikdy nenabaží ani tu svou nikdy nemůže rozdat.

Závěr dne #363 zní: Kéž by v kolébce spočinuly další a další muzikantské děti a jejich jména byla vypálena do dřeva stejně trvale, jako do našich srdcí.

Vaše Bára

Zdroj: redakce – Barbora Janečková (autorské dílo), www.uzasnabara.cz

Další články z této rubriky

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*