DVĚ CÍSAŘOVNY – Jan Bauer

Rcenze knihy Dvě císřovny od Jana Bauera.
Foto: Freepik
V tajných službách otce vlasti.

Jan Bauer se věnuje zejména literatuře faktu s převládajícím zaměřením na českou historii. V poslední době píše především historické romány a historické detektivky. Jeho knihy jsou poutavým exkurzem do historie naší vlasti. Nejinak tomu je v jeho knize Dvě císařovny.

V novém vydání románů Pád císařova zetě a Svatý grál se můžeme opět setkat s dominikánem Pavlem, který je nejen obratným agentem císaře Karla IV., ale také špehem ve službách papeže.

S mazaností sobě vlastní musí čelit intrikám císařova zetě, vévody Rudolfa Habsburského. Ví, že jde o domýšlivého a ctižádostivého Habsburka, který se cítí nedoceněný a má velké ambice. Snaží se také eliminovat hrozící nebezpečí pro svého přítele, Karla IV. Nejprve musí odhalit intriky a hrozící spiknutí Rudolfa s uherským králem Ludvíkem I. a polským králem Kazimírem III.. Vzápětí uniká intrikám tajného spolku uhlířů a navrací se do služeb panovníka i papeže.

V druhém historickém příběhu, popsaném v této knize, se dominikán Pavel ocitne v nepřízni čtvrté císařovy manželky a snad i samotného císaře. Poslední úkol zadaný císařem se totiž zdá být nesplnitelným. Pavel se vydává hledat nejvzácnější relikvii, svatý grál. Jak vše probíhalo a jestli je to, co se v knize píše,  pravda či lež,  nechť posoudí laskavý čtenář sám.

Jako všechny Bauerovy knihy, také tato nás láká poutavými příběhy, s nimiž vplujeme do světa poznání dějin naší země. Pohled do historie, poznávání tradic, ale také odpočinek a duševní pohodu, které slibují úsměvné příběhy a zápletky, to vše nabízí knihy Jana Bauera.

Zdroj: edakce – Zdena Mášová

Další články z této rubriky

Jitka Suchá: Cvičení paměti na celý rokgutentor-overlay

Jitka Suchá: Cvičení paměti na celý rok

Jitka Suchá (nar. 1973) využívá odborných metod k procvičování paměti pacientů trpících Alzheimerovou nemocí. Široké veřejnosti bez ohledu na věk…
Dagmar Lužná: Kouzlo kváskugutentor-overlay

Dagmar Lužná: Kouzlo kvásku

Dagmar Lužná (nar. 1960) je odbornou poradkyní v oblasti makrobiotiky a zdravého životního stylu. Napsala na toto téma několik knih,…
Joan Collins: Svět podle Joangutentor-overlay

Joan Collins: Svět podle Joan

Jedna z největších filmových a televizních hereckých osobností, nezávislá a osobitá Joan Collins, oslavila 23. května 2023 devadesátiny. Natočila přes…

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*